Naučte se lyžovat v Krkonoších pod taktovkou profesionálů. A vezměte s sebou i děti!

Milovníci zimních sportů jsou jako u vytržení. Zima klepe na dveře a s ní i příležitosti k perfektní lyžovačce. Ale co když vám to na lyžích moc nejde, případně jste na nich ještě nikdy v životě nestáli? Pak máte možnost to změnit. Přestaňte ostatním závidět sportovně založené dovolené a naučte se lyžovat! Věk není překážkou – pokud vás neomezuje zdravotní stav, můžete si nasadit lyžáky třeba v padesáti.

Jak se naučit lyžovat snadno a rychle?

Na internetu najdete spoustu dobrých rad a tipů, kterými byste se měli na svahu řídit. Jenomže teorie není praxe – mnohem lepší jsou lekce pod dohledem zkušeného instruktora. Máte-li ve svém okolí dobrého lyžaře, který je navíc dostatečně trpělivý, můžete ho požádat, aby to s vámi zkusil. Klasický kurz lyžování pro dospělé se však jeví jako jistější varianta, protože v případě lyžaře-kamaráda hrozí, že vás základy nenaučí správně. Profesionální instruktor má bohaté zkušenosti a upozorní vás na chyby, které by mohl člověk vám blízký přehlédnout či brát na lehkou váhu.

A můžete si vůbec lyžovačku dovolit?

Lyžování je neprávem označováno za drahý sport. Jenomže nic není černobílé: je jen na vás, zda se spokojíte s cenově dostupnějším vybavením, nebo dáte přednost luxusním značkám. Pro začátečníky je jasnou volbou půjčovna lyží. Zároveň můžete vyrazit na české hory, které jsou podstatně levnější než Alpy.

Proč si užít první lyžování v Krkonoších?

Nemůžete se rozhodnout, kam vyrazit? Chcete-li mít jistotu, že si ze své první rodinné lyžovačky odvezete nejlepší zážitky a opravdu se konečně naučíte lyžovat, vydejte se do Krkonoš. Panují zde nejlepší podmínky, a mimo to se můžete přihlásit na kurz lyžování Jánské lázně (pořádá ETC Sport) ve Skiresortu Černá hora. Kurz lyžování pro dospělé probíhá v celém areálu, kurz lyžování pro děti pak ve vyhrazené zóně – v KIDS parku. Kromě půjčovny lyží funguje ve krkonošském skiresortu také půjčovna snowboardů. Podrobné info najdete na etc-sport.cz.

Publikováno: 14. 12. 2018

Kategorie: Aktivní dovolená

Autor: Adam Rýdl

Tagy: jak se naučit lyžovat | kurz lyžování krkonoše