Proč jet na dovolenou do Bulharska?

Je vůbec možné skloubit levnou a zároveň příjemnou dovolenou u moře? Pokud je váš rozpočet menší a neumožňuje vám vycestovat na druhý konec světa, buďte v klidu – v Bulharsku totiž dostanete vše, co od plnohodnotné dovolené u moře očekáváte. Ne nadarmo jde o jednu z nejoblíbenějších destinací, která se na pomyslném žebříčku drží již několik dekád. Do Bulharska se jezdilo, jezdí a jezdit bude! A my vám prozradíme, proč...

V Bulharsku je pořád levně

Dovolená Bulharsko neztratila na popularitě ani navzdory mírnému nárůstu cen po vstupu země do EU. Samotné zájezdy jsou levné a ceny potravin jsou srovnatelné s našimi. Během dovolené tak můžete potěšit své chuťové pohárky kombinací středoevropské a orientální kuchyně.

Prosluněné pláže i zasněžené hory

Vyrazíte-li do Bulharska během léta, zaručeně si užijete koupání v moři a slunění na vyhřáté pláži. Země se vyznačuje teplým létem a studenou zimou. Ti z vás, které neláká proslulé Slunečné pobřeží nebo třeba Primorsko, si mohou do Bulharska zajet na lyže. Perfektní podmínky jsou například v Bansku. Na bulharskou lyžovačku si ale budete muset pár měsíců počkat. Vraťme se k létu, které je na spadnutí. Mezi největší lákadla patří čisté pláže a úžasné moře, které je průzračné a většinou s pozvolným vstupem.

Jsou i další důvody, které hovoří pro Bulharsko...

A to je teprve začátek z mimořádně dlouhého výčtu výhod. Do Bulharska se dostanete levně i letecky, na místě se bez problémů domluvíte (když ne česky, tak za pár dní stoprocentně pochytíte důležité bulharské fráze) a kromě pláží a cenově přijatelných restaurací můžete zavítat také do vnitrozemí. Zdejší lesy a malebné hory rozhodně stojí za průzkum!

Na co si dát pozor?

Bulharsko samozřejmě není dokonalé, nicméně negativům se lze vyhnout důsledným výběrem ubytování. Přečtěte si recenze hotelů v Bulharsku a budete mít jasno, které nabízí vysokou kvalitu služeb a příjemné ceny.