Kunčice u Kralického Sněžníku - krásná horská příroda vám dá zapomenout na všední starosti

Ubytování KunčiceLíbila by se vám dovolená v poklidné horské oblasti, která svou atmosférou doslova nabádá k dlouhým procházkám členitou krajinou? V tom případě vyrazte do oblasti obce Kunčice, která se nachází nedaleko Kralického Sněžníku. Město s dlouhou historií představuje perfektní odrazový můstek pro výlety do přilehlého okolí a v průběhu zimy se zde sjíždí příznivci lyžování a ostatních zimních sportů. Po zbytek roku láká velmi dobrými podmínkami pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Malá obec se strategickou polohou

První dochované zmínky o obci „Cunczendorf“ pochází z roku 1325, ale ještě v 16. století se o ní psalo jako o „zpustlé“. V druhé polovině 17. století v Kunčicích hospodařilo na čtyřicet usedlíků, kteří zde vybudovali kamennou kachličku. Ta byla v roce 1799 rozšířena přístavbou a již tehdy se v obci zřejmě vyučovaly děti. Přesto šlo zprvu o domácí výuku – zpráva o obecní škole totiž pochází až z 19. století. Kolem roku 1930 zde žilo téměř 500 osob, ale jen 6 Čechů. A jak to v Kunčicích vypadá v současnosti? Žije zde asi 50 obyvatel a dochovalo se několik původních budov, které reprezentují lidovou architekturu. Mimo jiné ovšem vyrostlo spoustu rekreačních chat a chalup a mile vás překvapí i možnosti ubytování Kunčice.

Ubytování Kunčice - horská chata Junior

Ať už se do Kunčic rozhodnete zavítat v zimě, nebo v létě, vašim dočasným domovem se může stát horská chata Junior, která se nachází severně pod Kunčickou Horou. Poslední a nejvýše položené stavení v Kunčicích se v průběhu let proměnilo na moderní rekreační středisko a nabízí dostatek volnočasových aktivit. V neposlední řadě jde o velmi dobrou startovní pozici, ze které můžete vyrazit na toulky Kralickým Sněžníkem, do Rychlebských hor nebo Hrubého Jeseníku. Ubytování v horské chatě Junior není zajímavé jen díky poloze (na jižní straně nabízí krásný výhled na Kunčice a Staré město), ale také svou odlehlostí. Tu oceníte především v případě, že hledáte místo, ve kterém se alespoň na několik dní ukryjete před moderní civilizací. Chata jako taková samozřejmě nabízí velmi útulné zázemí se vším všudy a ti nejnáročnější hosté mohou využít nabídku na domácí zabíjačku nebo opékání jehněte či selete na rožni. A až se dosyta najíte, vyrazíte na vysokohorskou túru nebo jen na malou procházku po okolních rozkvetlých loukách či na houby do hlubokého lesa, který je přímo za chatou. Možnost online rezervace, ale také spoustu zajímavých tipů na výlety v okolí chaty najdete na www.chatajunior.cz.