Dovolená s dětmi u moře

Dovolená s dětmi u moře je pro rodiče v mnoha směrech výzvou, krásným zážitkem, ale i dost náročnou záležitostí. Jde o dobré plánování a dobrou přípravu na cestu. Důležitý je už samotný výběr lokality, a pokud již svou ověřenou destinaci nebo doporučení od vašich dobrých přátel, strávíte asi spoustu času hledáním ideální rodinné dovolené. I když máte vyzkoušenou konkrétní oblast jako stvořenou pro pobyt s dětmi, zkuste využít pestrosti, kterou Chorvatsko nabízí. Vyzkoušejte další půvabné lokality, kterých je na pobřežích Jadranu opravdu nespočet. Pokud by vám nevyšlo počasí, přibalte sebou dětem raději knížky, hry, pastelky, papíry, omalovánky nebo plastelínu.

Dovolená s dětmi u moře

V případě, že vás čeká dovolená s dětmi u moře a plánujete dovolenou se svými ratolestmi, vyberte si z krásných chorvatských pláží, které nabízí velmi vhodné podmínky pro vaše děti. Hledejte dlouhý mělký vstup do moře a vodní atrakce se zázemím v podobě občerstvení a plavčíků. Hledejte místa, kde můžete v klidu relaxovat a užívat si sluníčka zcela bezstarostně, a to i s těmi nejmenšími. Dovolená u moře s malými dětmi je opravdu tím nejkrásnějším, co můžete jako rodiče s dětmi zažít. Dovolená u moře je oblíbenou formou rodinných dovolených. Nejčastějšími destinacemi jsou snadno dostupné a finančně příznivé překrásné lokality, kam patří Itálie, Španělsko, Řecko a hlavně Chorvatsko. Dovolená s dětmi je úžasný zážitek. deti-more

Cestování s dítětem

Určitě nezapomeňte plenky a kojeneckou stravu v dostatečném množství, kterou vám na palubě letadla i rádi ohřejí. Dítě může při vzletu a přistávání cumlat bonbóny kvůli možnosti bolesti v uších. V autě mějte dostatek tekutin, kdyby nastala kolona. Při ubytování se vám bude hodit dětská postýlka, kvalitní stravování, které bude dětem vyhovovat, dětský bazén či animační programy pro děti. Velmi důležitá je i ochrana před sluncem. Děti do 1 roku na slunce raději nedávejte vůbec. Vynechejte určitě pobyt na slunci mezi 11 a 15 hodinou a často vyhledávejte stín a dbejte na dostatek tekutin. Používejte vždy ochranné krémy s vysokým faktorem, nejméně s UV faktorem 20 a více. Malé děti klidně natřete padesátkou. Vybírejte také krémy odolné při pobytu ve vodě a důkladně je natíráním obnovujte. Nikdy nezapomínejte na pokrývku hlavy.

Prázdniny u moře s dětmi

Pokud máte možnost, vyberte si termín mimo hlavní sezónu, s těmi staršími si ale užijete i prázdniny u moře. Mimo sezónu je všude méně lidí a hlavně není takové horko. I s malými dětmi se dá lépe cestovat. Zjistěte si, zda se v areálu nenachází neoplocený bazén nebo není před hotelem frekventovaná silnice. Hledejte také v dosahu písčitou pláž, kde lze dítě bez obav vypustit. Hledejte ubytování mezi zařízeními označenými baby friendly. V restauraci bude vždy dětská židlička a areál kolem hotelu bude dobře přístupný i s vaším kočárkem. Hodí se dětský bazén v hotelu a dětské brouzdaliště. Dbejte také na dostupnost lékařské péče. S malým dítětem je také lepší místo plné penze zvolit apartmán s kuchyňkou. Pevně dané časy na jídlo nejsou zejména pro batolata to nejvhodnější. Pro malé děti také využijete nosítko na nošení dítěte.

Publikováno: 04. 08. 2017

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl

Tagy: k moři s dětmi | u moře s dětmi