Tipy na výlety v Českých Budějovicích a okolí

Zámek HlubokáNevíte, kam v létě vyrazit? Toužíte-li po poznání co největšího počtu zajímavých míst, vydejte se do Českých Budějovic. Jihomoravská metropole na soutoku Vltavy a Malše je velmi zajímavá již sama o sobě, ale současně představuje strategické místo pro pořádání výletů do blízkého okolí. Vydáte-li se do „Budějic“ i s rodinou, zažijete prázdniny, na které určitě nezapomenete. Architektonické skvosty, přírodní krásy, technické zajímavosti a spousta zábavy – to všechno na vás čeká právě zde. A abychom vás pořádně nažhavili, připravili jsme tipy na dva zajímavá místa!

Zámek Hluboká

Jet do Českých Budějovic a odepřít si výlet do Hluboké? V žádném případě! Zámek se rozkládá v pohádkovém prostředí jen několik málo kilometrů od metropole a je přístupný každý den (mimo pondělí v měsíci červnu). Zámek Hluboká vás ohromí originálními exteriéry, tedy unikátní architekturou a udržovanými zahradami, ale stejně tak i neskutečně bohaté interiéry. Vzácné obrazy, gobelíny, sklo, porcelán, zbraně a další neobyčejně krásné vybavení, ze kterého dýchá historie... Není divu, že jde o nejnavštěvovanější zámek v České republice.

Jaderná elektrárna Temelín

Zámek Hluboká, je mezi tipy na výlet v okolí Českých Budějovic jasnou jedničkou, ale proč se vydat k jaderné elektrárně?! Nenechte se mýlit, do prostor samotné elektrárny je veřejnosti přístup zakázán, ale spousta poznání na vás čeká v informačním centru elektrárny. To sídlí v zámečku Vysoký Hrádek a je zde k dispozici spousta propagačních materiálů a rozsáhlá expozice, která informuje o problematice jaderné energie a elektrárně Temelín. Můžete zde shlédnout 3D film a poté si vyzkoušet práci ve velíně elektrárny (a dokonce simulovanou havárii). V zámečku je také mlžná komora a spousta dalších vychytávek, Apartmány České BudějoviceTo byl jen zlomek toho, co na vás v Českých Budějovicích a okolí čeká. Můžete se vydat k vodě, na kole po některé z mnoha cyklostezek, nebo po stopách kultury a historie. Článek sponzorovaly apartmány České Budějovice – Apartmány Zadní Mlýn – komfortní ubytování s parkováním přímo v centru města.