Last minute: Levná dovolená láká stále více Čechů. Poletíte letos i vy?

Rozbili jste prasátko s vidinou bezvadné dovolené, ale vzápětí vám došlo, že vám ušetřené peníze nebudou stačit? V tom případě máte dvě možnosti. Budete šetřit dál, anebo se poohlédnete po výhodném last minute. K zájezdům „na poslední chvíli“ mají Češi velmi pozitivní vztah, protože mohou ušetřit desítky procent z původní ceny. V následujících odstavcích najdete vše podstatné, co byste měli o last minute zájezdech vědět a navrch několik praktických tipů.

Výhody a nevýhody last minute zájezdů

Zájezdy na poslední chvíli představují řešení pro každého, kdo nedisponuje neomezeným rozpočtem. Slevy řádově v desítkách procent z původní ceny mohou v praxi znamenat úsporu několika tisíc až desítek tisíc korun. Příkladem budiž nabídky na Egypt last minute, které jsou v současné době nejžádanější. Pobyty v luxusních pětihvězdičkových hotelech jsou pár dní před termínem k mání i za polovinu původní ceny. last-minute-egypt Bohužel nic není dokonalé a také u těchto specifických zájezdů musíte počítat s určitými „nevýhodami“. Jde o to, že si dovolenou rezervujete skutečně na poslední chvíli a budete si muset vybrat z omezenějšího výběru lokalit a ubytování. To samozřejmě neznamená, že poletíte někam, kam vás to ani trochu netáhne. Rozhodnete-li se pro výše zmíněný Egypt, dostanete na výběr mezi mnoha last minute zájezdy Hurghada a je velmi pravděpodobné že v nabídce najdete renomovaný hotel. Pro jistotu si ale o daném ubytování vždy zjistěte více informací.

Kam se létá nejčastěji?

Pokud vás neláká dovolená v Egyptě, nevadí. Last minute nabídky se týkají také mnoha dalších přímořských destinací. Se slevou můžete vyrazit takřka kamkoliv. Bude to Řecko, Chorvatsko, Itálie, nebo třeba exotika v podobě Jamajky či Dominikánské republiky? Je to jen na vás!