Budva: Vítejte v černohorském Miami

Budva patří k nejkrásnějším pobřežním dovolenkovým destinacím Černé Hory. Město je částo přezdíváno jako "černohorské Miami", právě kvůli přeplněnosti a popularitě – je nejnavštěvovanější ze všech turistických středisek v Černé Hoře. Co to znamená pro vás? Dovolená se nese v duchu bujarého nočního života a nádherné pláže. A nejen to - Budva je jedním z nejstarších jadranských měst s typickou architekturou. Uvnitř města se nachází amfiteátr, kde se často konají koncerty, výstavy, a jiné kulturní akce. Při prohlídce Budvy nezapomeňte navštívit městské hradby.

Hurá na pláž

Turistické středisko Budva nabízí turistům několik nádherných pláží. Mezi nejkrásnější patří Slovenská pláž či Černohorská pláž. Další úžasnou pláží je Morgen, ke které vede cesta vytesaná ve skále. Pláže jsou převážně písčité, s hrubým i jemným pískem. Najdete zde však i kameny. Dobrá zpráva je, že si Černohorci své pláže udržují velmi čisté. Podnebí v Budvě je mírné a příjemné díky pohořím, které město obklopují. budva-plaz Tip: Nezapomeňte si přibalit výhodné cestovní pojištění, které vás ochrání před nečekanými výdaji. Dobrou volbou na dovolenou v Černé Hoře je pojištění od ERGO.

Obdivuhodná architektura

Architekturu Budvy nejlépe vyjadřují městské brány - Pevninská a Mořská. Dominantou města je biskupský kostel sv. Jana z 8. až 9. století. Naproti starému městu leží ostrov Sv. Mikuláše, na kterém je zřícenina kostela. Romantickou stavbou je opuštěný klášter a mariánský kostel Santa Maria in Punta z 8. století. Budva je i městem divadla. Divadelní festival se zde pravidelně koná od 1. do 20. srpna. V dubnu můžete navštívit známé akci Jarní noc v maskách. Resumé? Láká-li vás dovolená na pláži a skvělá atmosféra, vydejte se do „černohorského Miami“. Město Budva je zároveň významným kulturním střediskem s bohatým nočním životem a množstvím kvalitních restaurací, kde si přijde na své každý gurmán. Užijete si to tam plnými doušky!

Publikováno: 29. 05. 2017

Kategorie: Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl

Tagy: dovolená varadero | kuba varadero | budva