Nejkrásnější místa v Chorvatsku: Kam letos vyrazit na dovolenou?

Když se řekne „dovolená u moře“, spoustě Čechů se okamžitě vybaví Chorvatsko. Už dávno však neplatí, že co český turista, to paštikář. Podvědomě se snažíme úroveň pobytu v zemi bývalé Jugoslávie zvyšovat a vracet se domů s nejlepšími vzpomínkami. Pravdou je, že Chorvatská republika nabízí pestrou paletu úžasných míst – ale která patří mezi ty nejkrásnější? Pokud se letos chystáte k Jadranu, budou se vám následující tipy hodit.

Zlatni Rat

Dovolená v Chorvatsku je pro většinu návštěvníků synonymem pro plážování. Tak proč nezačít tím nelepším? Proslulá pláž Zlatni Rat – česky Zlatý Roh – se nachází na ostrově Brač. Dlouhodobě se v žebříčcích ojevuje mezi nejkrásnějšími plážemi v Evropě a leckdo si ji troufne porovnávat i s top plážemi světa.

Pláž Banje

Průzračná voda, ale také úchvatný pohled na historické město a ostrov Lokrum, to je pláž Banje, která právem patří na seznam toho nejlepšího, co Chorvatsko servíruje náročným turistům.

Vela plaža

Pokud si potrpíte na delší procházky, bude se vám zamlouvat 1,8 km dlouhé pobřeží na ostrově Krk ve středisku Baška. Zdejší Vela plaža neboli Velká pláž se chlubí modrou vlajkou a nabízí perfektní podmínky pro rodiny s dětmi. Zdejší zábavní centrum umístěné přímo na pláži si zamilujete. Zde najdete hotely v Bašce.

Pláž Lubenice

Impozantní pláží se pyšní také ostrov Cres. Zdejší Lubenice patří k turisticky nedotčeným koutkům, takže kromě čisté vody a jedinečných přírodních scenérií nabízí i klid. Úplný opak, tedy pláž, na které to žije, najdete v populárním letovisku Makarská – na pláži Donja Luka. Kdyby náhodou, mrkněte se zde na Hotely v Makarské.

Národní park Plitvická jezera

Až vás omrzí chorvatské pláže, vydejte se do vnitrozemí. Známý Národní park Plitvická jezera se nese ve znamení hor, jeskyní, lesů, vodopádů, řek a kaskád. Součástí světového dědictví UNESCO se nestal náhodou. Nejkrásnější místa v Chorvatsku už znáte a nezbývá, než si projít dostupné hotely a ubytování na Hotely.cz a vyrazit na nezapomenutelnou dovolenou.

Publikováno: 22. 07. 2022

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl