Na výletě v Aquapalace Praha: Největší aquapark v ČR je zkrátka boží

Kam na výlet s rodinou? Pokud vás láká představa vodních radovánek, atrakcí všeho druhu, wellness a spousta dalších radovánek, vydejte se do největšího českého aquaparku Aquapalace Praha. Najdete ho v Čestlicích, přibližně 100 metrů jižně od hranice Prahy-Křeslice. Aquapark byl slavnostně otevřen již v roce 2008 a jeho součástí jsou dva parkovací domy s kapacitou 600 automobilů 9 stání pro autobusy, saunový svět o rozloze 1750 m² a vodní svět o rozloze 9150m². Nudit se rozhodně nebudete!

Vítejte ve vodním světě

Největším lákadlem je vodní svět, který se rozkládá na ploše 9 150 m². Komplex tvoří Palác vln, Palác dobrodružství, Palác relaxu a venkovní zóna. Na děti i dospělé čekají tobogány, skluzavky, umělé vlnobití a další vodní atrakce.  Venku simulace divoké řeky. Napříč celým vodním světem protéká 450 metrů dlouhá řeka, jejíž tok se místy zrychluje i zpomaluje. Další skvělou atrakcí je potápěčská jáma v podobě 8 metrů dlouhého tubusu. Chcete-li absolvovat kurz potápění nebo si vyzkoušet zkušební ponor, máte jedinečnou možnost. Skvělou atrakcí jsou mořští živočichové a rostliny, které lze pozorovat přímo z bazénu. Pohled na pestrobarevné ryby, mořské hvězdice a korály je fascinující. Děti si mohou hrát na dětských hřištích navržených s ohledem na nízký věk. Nechybí skluzavky, brouzdaliště či vrak pirátské lodi. Každý den se ve večerních hodinách v Paláci pokladů promítá jedinečná laser show. Na programu jsou také elektrolodičky Bumperboats, letecký simulátor Fly Motion a během léta také Wipe out a skákací hrad.

Saunování všeho druhu

Pravidelný pohyb v sauně má pozitivní účinky na organizmus a imunitu. Pokud saunování holdujete, nenechte si ujít návštěvu saunového světa, které se skládá z klasické finské sauny, římských lázní a venkovní části. V Kneippových lázních můžete vyzkoušet vodoléčbu na principu střídání teplé a studené vody. Ve finské sauně nechybí aromatická bylinná sauna, biosauna a další typy prohříváren. V římských lázních zase římský bazén a parní kabiny s teplotami od 26 – 65 °C. Ve venkovní části se nachází ochlazovací bazének a sprchy, finské sauny a vířivky.

Lusuxní relax ve SPA centru

SPA centrum je jasnou volbou každého milovníka masáží, léčebných a kosmetických procedur. V nabídce služeb najdete solárium, depilaci, manikůru a pedikůru, ale také tureckou lázeň hammam či exotickou proceduru na principu kombinace jílového zábalu a parní lázně. Neméně lákavá je relaxace v oddělených prostorách s vířivkou a saunou nebo v hydromasážní vaně.

A co dál?

Aquapark Aquapalace Praha má co nabídnout také v souvislosti s fyzioterapií a léčebnými rehabilitacemi. V lázeňské sekci se provádí diagnostika, rekondiční cvičení, masáže a další ozdravné procedury. Zacvičit si lze ve rozlehlém fitness centru s kardiozónou. Jisté je, že za jediný den si největší aquapark v České republice neužijete na sto procent. Ale to nevadí, protože se můžete ubytovat ve čtyřhvězdičkovém hotelu, který je rovněž součástí rezortu. Fotografie a další informace najdete na www.aquapalace.cz.