Dovolená jako v pohádce: Ubytujte se v tradiční chalupě v Daňkovicích na Vysočině!

Bylo, nebylo.  Vlastně bylo, respektive stále je - přímo mezi malebnými kopci v obci Daňkovice se nachází ještě malebnější chalupa s číslem popisným 47. A protože jde o památkově chráněný objekt, je předurčena k tomu, aby lidem sloužila jako nevšední útočiště během úžasné dovolené. Pokud vás to láká “na chalupu” a chcete zažít nezapomenutelné chvilky v oblasti turisticky atraktivních Žďárských vrchů, máte jedinečnou možnost!

Zpátky do časů dávno minulých...

Chalupa Památka je skvělou volbou pro každého, kdo touží po ubytování ve světnici s hliněnými omítkami, prošlapanou prkennou podlahou, plotnou a původní pecí. A ačkoliv  chalupa nemá velkou zahradu, vůbec to nevadí, protože funkci přebírá přilehlé okolí. Jakmile vykročíte ze světničky, otevře se před vámi čarokrásná krajina posetá hlubokými lesy, bystřinami, rybníky a vesnicemi s typickou lidovou architekturou. Na své si však přijdou také milovníci sportování. Citlivě zrekonstruovaná chalupa nabízí 9 lůžek a 2 plnohodnotné přistýlky. Díky celkové kapacitě 15 osob tak umožňuje ubytování Vysočina i větší skupině. Navíc nechybí ani dvě skládací dětské postýlky a stylová kolébka pro miminko. Nedílnou součástí každého pokoje je samostatná koupelna se sprchou a umyvadlem.

... avšak se vším komfortem!

Z chalupy Památka čiší atmosféra dob dávno minulých, ale přesto vám zde nebude vůbec nic chybět. Pokoje jsou vybaveny LED TV a hosté mohou využívat připojení k wi-fi. Děti jistě ocení množství rozmanitých hraček a společenských her. A večery můžete trávit na terase, kde je posezení s grilem. Chalupa Žďárské Vrchy umožňuje plnohodnotnou přípravu jídla a ve společenské místnosti je dostatek míst ke stolování. V obci Daňkovice se však nachází vyhlášená restaurace Selský dvůr a v blízkém okolí pak několik dalších hostinců. Chcete-li zažít nevšední dovolenou a cítit se jako v dobách dávno minulých, bude se vám chalupa Památka líbit. Další informace o ní, množství aktivit, které lze provozovat v okolí Daňkovic a fotogalerii najdete na www.chalupapamatka.cz.