Dovolená v Itálii 2015

Období letních dovolený již začíná. Pakliže ještě nemáte vybranou dovolenou, je nejvyšší čas. Na rodinnou i romantickou dovolenou láká malebná Itálie, země posetá písečnými plážemi. Itálie je v posledních letech stále populárnější díky rozmanitosti a pestrosti destinací. V následujících řádcích si prozradíme více informací konkrétně o letoviscích Bibione a Kalábrie. Luxusní hotelové komplexy, impozantní termální zahrady, příjemně vyhřáté bazény a průzračně čisté moře. Tak by se dala charakterizovat dovolená v Itálii. Nádech luxusu a exotiky slibují metropole Bibione a Kalábrie.

Bibione pro rodinnou dovolenou

V první řadě se podíváme na Bibione, jedno z nejznámějších letovisek v Itálii. Město, jež se nachází na severu Itálie, je oblíbené především pro rodinnou dovolenou. Jelikož je Bibione vzdálený od Benátek pouhých 80 kilometrů, můžete si udělat jednodenní výlet do romantického města. Bibione patří mezi moderní střediska, přičemž se pyšní čistými a dlouhými plážemi, jež jsou lemovány klidným mořem. Stejně jako každá turistická destinace, tak i Bibione slibuje pestrou škálu možností stravování – od restaurací, přes pizzerie, až po cukrárny. Těšit se můžete na výborné jídlo a víno.

Kalábrie se chlubí svými plážemi

Relaxace, průzračně čisté moře, jemný písek na plážích, stín borovic a neopakovatelná chuť dezertu startufo, který se zrodil právě v Kalábrii. Tato oblast se rozprostírá na špičce „italské boty“ a představuje jeden z nejchudších italských regionů. I přesto se Kalábrie stává stále častěji cílem českých turistů. A není se čemu divit. Jakmile vjedete do této oblasti, padne na vás zcela jiná atmosféra. Hlavní chloubou Kalábrie jsou písečné pláže, jež spadají mezi TOP 20 pláží světa. Hlavním městem území je sice Catanzaro, nicméně turistickým srdcem je městečko Capo Vaticano. Jestliže si chcete užít pohádkovou dovolenou s rodinou, partnerem, partnerkou či přáteli, dovolená v Itálii je ideální volbou. A s našimi tipy rozhodně neprohloubíte.