Český Krumlov – perla jižních Čech

Máte rádi cestování po vlastech Českých? Prázdniny a čas dovolených se pomalu, ale jistě blíží a pokud si už nyní plánujete svůj harmonogram výletů, určitě oceníte tip na místo, které vás ohromí. Pakliže máte pocit, že jste už všechny zajímavosti z českých luhů a hájů procestovali, určitě jste neminuli Český Krumlov. Kdo by také na město, které je v seznamu UNESCO zapomněl. Nebo jste snad ještě v nejkrásnějším českém městě nikdy nebyli? Pokud Český Krumlov až do teď unikal vaší pozornosti, měli byste to urychleně napravit. Zapomeňte na všechno, o čem jste si doposud mysleli, že patří k nejkrásnějším místům v České republice, Český Krumlov předčí vaše očekávání.

Aktivní dovolená v Českém Krumlově

Zdaleka nejvíce turistů zavítá do Českého Krumlova kvůli nádherným historickým památkám, díky kterým se město zapsalo do seznamu UNSECO. Dominantou města je zámek s perfektně udržovaným parkem. Zámek Český Krumlov se skládá z Horního hradu a Dolního hradu, při čemž za vidění stojí oba. Do Českého Krumlova jezdí milovníci umění, kteří se mohou pokochat exponáty v šesti muzeích, galerii umění, nebo si zajít na divadelní představení do Městského divadla. V létě pak za pěkného počasí na otáčivém hledišti v zámecké zahradě. Neméně zajímavý je také zpřístupněný grafitový důl.

Komfortní a levné ubytování v Českém Krumlově

Rozhodli jste se, že se do Českého Krumlova přece jen podíváte, ale nevíte, jak je to s ubytováním? Vzhledem k tomu, že do Českého Krumlova ročně zavítají desítky tisíc turistů, jsou místní hoteliéři a majitelé penzionů perfektně připraveni. Velmi útulné ubytování Český Krumlov nabízí Penzion u pivovaru. Ten se nachází ve strategické poloze v centru města, takže to z něj budete mít všude kousek. Vybrat si můžete ze tří apartmánů, při čemž ten podkrovní nabízí krásný výhled na zámeckou věž českokrumlovského zámku. Samozřejmostí je bezplatné wi-fi, parkoviště a možnost snídaně. Je jen na vás, zda si do Českého Krumlova vyrazíte na víkend, nebo zde pobudete třeba celý týden. Neméně zajímavá města jsou i České Budějovice či Jindřichův Hradec, do kterých je to z Krumlova co by kamenem dohodil.

Publikováno: 02. 04. 2012 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Adam Rýdl

Tagy: český krumlov ubytování | český krumlov zámek | dovolená český krumlov | dovolená čr | levné ubtování český krumlov