Skydive aréna neboli větrný tunel: Chcete zažít hurikán?

Volný pád můžete zažít i bez toho, aniž byste museli absolvovat skok padákem z letadla. Milovníci adrenalinu nedají dopustit na unikátní atrakci, která se nazývá skydive arena či větrný tunel. O co jde a proč byste měli plachtění ve větrném tunelu přidat na seznam zážitků, které musíte vyzkoušet?

Co je to větrný tunel a jak zážitek probíhá?

Skydive aréna je budova, ve které je umístěn 12 metrů vysoký a 4,4 metru široký tunel. Průměrná rychlost vzduchu, který proudí v tunelu, je 50 m/s. Nejvyšší rychlost pak 270 km/h. Rychlost proudění vzduchu průběžně nastavuje operátor, a to na základě váhy letce a jeho zkušeností. Jakmile chcete zážitek ukončit, ukážete operátorovi domluvený signál. Volného pádu si může v tunelu užívat jedna osoba. Společný let dvou osob je možný po domluvě a bývá umožněn pouze osobám s předchozími zkušenostmi s létáním ve větrném tunelu, volným pádem či parašutismem. Kouzlo skydive arény spočívá ve věrné simulaci plachtění ve vzduchu. Díky velmi rychlému větru zažijete stejný pocit jako při skoku z letadla, a to jen pár metrů nad zemí.

Ve skydive aréně zažijete spoustu vzrušení bez rizika

Adrenalin v žilách a přitom naprosto bezpečná činnost. I těmito slovy lze charakterizovat volný pád ve větrném tunelu. Po příchodu od budovy vám vše vysvětlí kvalifikovaný personál, který vám poskytne speciální kombinézu, helmu a brýle. Budete poučeni o základech pohybu ve vzdušném tunelu a po absolvování teorie konečně zažijete řádění hurikánu na vlastní kůži. V prvních chvílích vás instruktor povede takříkajíc za ručičku, ale jakmile získáte stabilitu budete si moct užívat plachtění bez něj.

Chci TO zažít, ale netuším, kam zajet…

Skydive areny bohužel nenajdete na každém rohu. Jediným větrným tunelem v České republice je HURRICANE FACTORY Prague. Další větrné tunely najdete také v Berlíně a v Liptovském Mikuláši. Adresy a další informace najdete na www.hurricanefactory.com.