Do Chorvatska autem? Známe nejlepší trasy!

Chorvatsko je Mekka českých turistů. Nabízí spoustu muziky za přijatelné peníze, takže se na špičce nejoblíbenějších přímořských destinací drží již pěkně dlouho. Pokud se na Jadran chystáte autem, mělo by vás zajímat, po které trase se vydat. Praktické tipy se dočtete v následujících řádcích!

Do Chorvatska přes Maďarsko

Do Chorvatska se dá dojet přes Maďarsko, což preferují především turisté Moravy a Slezska. Zároveň i výletníci, kteří nechtějí riskovat zdržení na přeplněné trase ve směru Víděň – Graz – Maribor – Záhřeb. Rozhodnete-li se jet přes Maďarsko, doporučujeme dálnici vedoucí přes Budapešť. Ostatní hlavní tahy postupně prochází rekonstrukcí. Trasa přes Bratislavu, Csornou a Szombathély se může nepříjemně protáhnout. Nechcete-li riskovat desítky minut v kolonách, raději se inkriminovaným místům vyhněte. Sledujte aktuální informace na specializovaných portálech a naplánujte si trasu mimo právě rekonstruované tahy. Počítejte s tím, že objížďky a zkratky využívají i sami Maďaři, což vás může mírně zdržet. Přesto je trasa přes Maďarsko poměrně příjemná a ubíhá rychle.

Do Chorvatska přes Rakousko

Další možností je trasa přes Rakousko, respektive směrem na Mikulov, Vídeň, Graz, Maribor, Záhřeb a dále směrem na Makarskou riviéru. Ještě před rokem se řidiči zdrželi kvůli rekonstrukce před mostem na Dunaj ve Vídni a dočasné objížďce tunelu Sveti rok. Letos je klasická trasa bezproblémová. Vydáte-li se na poloostrov Istrie, zvažte cestu přes slovinskou dálnici - je klidná a cesta ubíhá rychle. Dálnici můžete opustit již v Rakousku a objet zpoplatněnou slovinskou dálnici. Tím se vyhnete pravidelným kolonám, které se tvoří poblíž hraničního přechodu v Macejlu. Do Záhřebu se dostanete opačnou stranu (jako byste jeli po trase přes Maďarsko) a cestou se vám naskytne příležitost zastávky v chorvatské „Malé Vídni“ - městě Varaždin. Ať už se nakonec vydáte kteroukoliv trasou, nezapomeňte si aktualizovat navigaci. Bude se vám hodit - vyhnete se komplikacím a ušetříte spoustu drahocenného času.