Domů » Kam na výlet v Ostravě a okolí? Možností je víc než dost!
Dovolená v ČR

Kam na výlet v Ostravě a okolí? Možností je víc než dost!

V Moravskoslezském kraji toho prý není moc k vidění. Skutečně? Opak je pravdou. Do Ostravy a okolí jezdím pravidelně několikrát do roka a navzdory tomu, že jde o pracovní cesty, většinou si udělám prodloužený víkend a obdivuji zdejší krásy. A že jich je víc než dost…

Ostrava toho má hodně co nabídnout. Především památky technického charakteru, které nejsou nikde jinde k vidění. Například Důl Michal, Landek Park nebo bývalý průmyslový areál v oblasti Dolních Vítkovic. Unikátní industriální památka je specifickým symbolem Ostravy a celého kraje.

Milovníci kultury a expozic mohou zavítat do některého z mnoha muzeí. Za zmínku stojí Ostravské muzeum, Hasičské muzeum, Pivovarské muzeum, Muzeum citer, Muzeum Mlejn, Železniční muzeum moravskoslezské a Muzeum hraček.

Ve městě se nachází množství uměleckých děl, které jsou k vidění v galeriích. K nejznámějším patří Galerie výtvarného umění v Ostravě, Dům umění a Galerie Astra Css p.o.

Tím ovšem výčet turistických zajímavostí teprve začíná. S dětmi se můžete vydat do místní zoologické zahrady s téměř 400 druhy zvířat, na prohlídku miniatur slavných architektonických skvostů ve Světě miniatur Miniuni nebo do Pohádkového sklepa strašidel. Nudit se rozhodně nebudete ani v Malém a velkém Světě techniky, kde je sekce i pro ty nejmenší návštěvníky.

Co by kamenem dohodil se rozkládají Beskydy, Jeseníky, množství hradů a zámků (např. hrad Hukvaldy, zámek Frýdek, zámek Fryštát…) a spousta dalších zajímavostí. Jinými slovy – v Ostravě a okolí se nudit nebudete.

Počítejte s tím, že jediný den vám na prohlídku stačit nebude. Proto se poohlédněte po ubytování, které vaše zážitky maximálně umocní. Co byste řekli na luxusní čtyřhvězdičkový hotel v místě bývalé šachty Jan Maria? Stylová restaurace, skvělá wellness zóna a další „maličkosti“ vás utvrdí v tom, že se vám výlet do Ostravy vyplatil!

Napsat komentář

Klikni a napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.