Čtyřhvězdičková podzimní dovolená na Lipně

Český podzim prý není pro dovolenou dvakrát ideální, ale my vás přesvědčíme o opaku. V případě pěkného počasí totiž podzimní měsíce můžete využít k tomu, na co jste během horkého léta neměli ani pomyšlení nebo jen nestihli. Pohodový podzim přímo vybízí k cykloturistice, turistice a spoustě dalších aktivit, které se skvěle provozují v malebném prostředí Šumavy. V kombinaci s komfortním ubytováním ve čtyřhvězdičkovém Hotelu ORSINO budou vaše zážitky z podzimní dovolené o to intenzivnější.

Nechte se hýčkat ve vyhlášeném hotelu

Hotel ORSINO je synonymem pro luxusní ubytování v Lipně nad Vltavou a po celý rok nabízí pestrou paletu služeb. Součástí komplexu je třicet útulných a vkusně zařízených pokojů (nechybí ani jeden bezbariérový), ale také wellness centrum s vnitřním bazénem, finskou saunou, vířivkou a masážemi. O vaše chuťové buňky bude postaráno ve vyhlášené restauraci s dokonalým výhledem na okolní scenérie. Zázemí luxusního hotelu je samozřejmě jen jedním z důvodů, proč se vydat právě na Lipno. Mezi ty další patří zmíněná nedotčená příroda a množství aktivit, které lze v okolí provozovat. V hotelovém areálu narazíte na tenisový kurz a zatímco se budete oddávat sportovnímu mači, vaše děti mohou skotačit na venkovním dětském hřišti s množstvím prolézaček. Hoteloví hosté mají navíc možnost výpůjčky loděk nebo cyklistického vybavení a až budete ze sportování dostatečně unavení, můžete si odpočinou třeba při rybaření na Lipně.

Hurá na Hochficht

Hotelový komplex se nachází v blízkosti jednoho z nejoblíbenějších šumavských skiareálu Hochficht. Ten je zajímavý i v době, kdy ještě není možné lyžovat – výhled z rozhleden Moldaublick a Alpenblick vás utvrdí v tom, že dovolenou na Šumavě jen tak něco nepřekoná. Nezapomeňte si dopřát pochoutku z místního pivovaru Schlägl, který má statut jediného rakouského klášterního pivovaru. Rozhodnete-li se v okolí Hochfitu strávit několik dní, ubytujte se v apartmánech Hecht, které nabízí ideální poměr nízké ceny a komfortu, na který u jiného ubytování Hochficht nenarazíte.