Dovolená pro jednoho se málokdy vyplatí

Plánujete vyrazit na dovolenou, ale nemáte s kým? Potom pamatujte na to, že dovolená pro jednoho se vyplatí jenom málokdy. Ostatně to potvrzuje také cestovní kancelář TipTravel, která taktéž nabízí zájezdy primárně cílené na páry, rodiny, nebo větší skupiny osob. Je to dáno také nabídkou hotelů, jelikož většina z nich nabídne pouze dvoulůžkové pokoje, s možností přistýlky. Těch jednolůžkových je velmi málo. A tak jaké možnosti vlastně osamělý cestovatel má?

Jednou z variant je výrazně přeplatit

Pokud chcete vyrazit na dovolenou sami, je to samozřejmě možné, pouze je třeba počítat s tím, že můžete v hotelu doplácet za prázdné lůžko ve vašem pokoji. A to často i částky, které se blíží standardní ceně kompletního zájezdu. I proto raději nejprve využijte tematickou seznamku a zkuste najít někoho, kdo touží danou lokalitu také navštívit. I pokud mu zájezd z části pomůžete uhradit, stále to pro vás může být levnější, než pokud cestujete na vlastní pěst. Pokud ale skutečně budete trvat na samotné cestě, je to ta nejhorší finanční varianta. A to především v destinacích, kam se vydáte letecky, jako:Turecko
  • Tunisko
  • Egypt
  • Řecko

Najít spolucestovatele je snadné

Ačkoliv jsme nyní popisovanou možnost již lehce nastínili, je třeba říci, že je právě tou druhou možností, jak se na zájezd vydat, pokud nemáte s kým. Poznejte online možnosti seznámení a najděte tak někoho, kdo s vámi bude chtít vyrazit. Nemusí jít nutně o přátelství nebo sympatie, ale jde hlavně o to, aby i druhá strana mohla danou zemi navštívit levněji. Samozřejmě problémem dnes není koncipovat cestovní smlouvy pro každého zvlášť, a to s ohledem na to, aby si každý zaplatil právě svůj díl na daném zájezdu. Jedině tak budete mít i stoprocentní jistotu v tom, že nenaletíte podvodníkovi, který by se snad chtěl vydat na dovolenou za vaše peníze.

Publikováno: 04. 03. 2015 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR | Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl