Chybí vám adrenalin? Ve vzduchu si ho užijete až až...

Máte za sebou terénní jízdu v Hummeru, bungee jumping a další nevšední zážitky, ale stále lačníte po dalším adrenalinu? Pak se vám bude zamlouvat nabídka od Blue Sky Service. Známá česká letecká škola nezajišťuje pouze pilotní kurzy, ale také zážitkové lety. Zda se rozhodnete pro klidnější let letounem či vrtulníkem, nebo létání se zkušeným akrobatickým pilotem, je otázkou vaší odvahy. A ti ze všech nejodvážnější se mohou proletět cvičným proudovým letounem...

Vyhlídkové a zážitkové lety

vyhlidkovy-let Pokud bychom měli lety seřadit vzestupně podle toho, jak moc „adrenalinové“ se nám jeví, pak by byly na prvním místě vyhlídkové lety vrtulníkem a zážitkové lety letounem. Létá se v okolí Brna, zúčastnit se mohou až 4 osoby a jsou ideální pro každého, kdo ještě nikdy neletěl. Na své si samozřejmě přijdou i ti z vás, kteří letadlem cestují pravidelně, avšak pouze většími dopravními letouny. V menším stroji jde o úplně jiný zážitek!

Akrobatické lety

akrobat Jakýpak pud sebezáchovy? Akrobatické létání změní vaše priority od základů. Blue Sky Service disponuje akrobatickými letouny ZLÍN Z-142 A ZLÍN Z-526F, díky kterým poznáte na vlastní kůži, jak se cítili piloti za druhé světové války. Parádičky v podobě ostrého zatáčení, střemhlavého letu, výkrutů a dalších prvků vás rozhodně nenechají chladnými.

Let cvičným proudovým letounem

Seznamte se s Delfínem. Přesněji s cvičným proudovým letounem L-29 Delfín, který byl využíván (a v některých zemích stále je) při komplexním výcviku pilotů. Přestože se nejedná o stíhačku, jak je často letoun záměrně prezentován některými leteckými školami, není o adrenalin nouze. Krasavec vzduchem uhání rychlostí až 820 km/h a dokáže vystoupat do výšky 11 500 metrů. A pozor, zúčastnil se i bojového konfliktu. V roce 1973 byly nasazeny do jomkipurské války.

Publikováno: 02. 10. 2017 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Zážitky a dárky

Autor: Adam Rýdl

Tagy: okružní plavby lodí | plavba lodí | plavby lodí v karibiku