Cestování v autě se psem: Na co si dát pozor?

Máte pejska? Pokud ano, možná ho čas od času potřebujete autem přepravit z místa A do místa B, nebo si ho s sebou vezmete na dovolenou, třeba za krásami Dolní Moravy. Proto je dobré vědět, jaká specifika cestování se psem má, a co si je dobré ohlídat. Prvním krokem by samozřejmě měla být bezpečnost. Tak, jako se my "lidští" pasažéři chráníme bezpečnostními pásy, bychom měli tuto ochranu zajistit i zvířeti. Jak? K přikurtování slouží speciální bezpečnostní postroje do auta. Svého mazlíčka do nich jednoduše navléknete a následně ho připnete k automobilovému pásu. V případě kolize je díky tomu mnohem lépe chráněn.

Myslete také na ochranu svého auta

Tak, jako je nezbytné myslet na ochranu psa, je vhodné nezapomínat na ochranu samotného automobilu. Na mysli máme zavazadlový prostor, stejně jako sedačky před poškozením, případně znečištěním. Zde není třeba dělat zbytečné kompromisy - stačí si pořídit praktické ochranné autopotahy. Ty se pyšní nejenom nízkou cenou, ale také jednoduchým použitím, nadprůměrnou odolností a dostatečnou mírou komfortu. Ochranné potahy do auta využijete také v situacích, kdy pes pouští nadměrné množství chlupů.

Omezte volný pohyb psa v autě

Velkým rizikem, a to především na dlouhých cestách, může být pes, který se volně pohybuje po celém voze. Kromě toho, že mu hrozí nebezpečí v případě kolize, může zasáhnout i do řízení, případně jinak poutat vaši pozornost. Nešvar lze vyšetřit pomocí uzavíratelného přepravního boxu. Ten se přitom nemusí hodit jenom pro menší plemena - prodávají se varianty i pro ty největší. Při výběru pamatujte především na odpovídající rozměry (pes se nesmí tísnit), dostatek světla a vzduchu.
Řidič by neměl zapomínat ani na optimální teplotu uvnitř vozu a pravidelné zastávky spojené s venčením a příležitostí, aby se pejsek proběhl a napil. Jedině tak bude i delší cesta vždy pohodová, bezpečná a skončí v požadovaném cíli.
Článek jsme napsali společně s projektem ostrov-inspirace.cz - magazínem plným kreativních tipů.