Domů » Chorvatsko – země s obrovským potenciálem
Dovolená v zahraničí Last minute

Chorvatsko – země s obrovským potenciálem

Chorvatsko je jedním z nástupnických států bývalé Jugoslávie a dodnes patří k velmi oblíbeným turistickým destinacím. Pro spoustu Čechů je dovolená v Chorvatsku symbolem cenově dostupné dovolené u moře, ovšem ti, kteří již severní Balkán navštívili, velmi dobře vědí, že čtyřmilionová země nabízí mnohem více než přijatelné ceny a moře. A právě proto jsme pro vás sestavili malý seznam důvodů, proč byste se měli na Jadran podívat i vy.

Chorvatské pláže

Většina turistů zde míří za koupáním a opalováním. V tomto ohledu se má Chorvatsko opravdu čím chlubit – pláží je velmi mnoho a jsou skutečně různorodé. Pevninská i ostrovní část země ukrývá celou řadu písčitých, kamenitých i oblázkových pláží a s trochou štěstí se vám podaří objevit takovou, které se prozatím nedotkla turistická vřava. Ty hotelové naopak potěší ty, kteří se na zájezd do Chorvatska vydali s celou rodinou. Jsou udržované a vybavené nejrůznějšími atrakcemi – tobogány, hřišti pro plážový volejbal či kavárnami a restauracemi.

Kultura a zajímavosti

Dovolená v Chorvatsku může mít i zcela odlišný charakter. I zde se totiž nachází celá řada architektonických skvostů, které jsou evidovány v seznamu UNESCO. Za zmínku stojí staré město Dubrovník v Jižní Dalmácii, Diokleciánův palác ve Splitu, komplex Eufraziovy baziliky v Poreči nebo katedrála v Šibeniku ve Střední Dalmácii.

Až vás památky omrzí, vydejte se za zábavou. V posledních letech zde roste stále více diskoték, které pravidelně pořádají nejrůznější akce. Neměli bychom zapomenout ani na vyhlášená kasína, do kterých měla v minulosti přístup pouze společenská smetánka. Dnes vám stačí kapsa plná peněz…

Dalším důvodem pro návštěvu může být i chorvatská kuchyně. Ta sice vychází ze slovanské tradice, ale objevuje se v ní i spoustu rysů, které jsou typické pro sousední země. Kromě ryb a darů moře v nejrůznějších formách úpravy byste měli ochutnat populární řažničí, čevabčiči nebo jehně na rožni. Pochoutek, které jsou typické jen pro tuto zemi, je samozřejmě mnohem více a v každém regionu si vaše chuťové pohárky smlsnou na něčem úplně jiném.

Nezbývá, než doporučit last minute Choravatsko od NewTravel.cz, díky kterému si může na balkán zajet opravdu každý…

Napsat komentář

Klikni a napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.