Chorvatsko - země s obrovským potenciálem

Chorvatsko je jedním z nástupnických států bývalé Jugoslávie a dodnes patří k velmi oblíbeným turistickým destinacím. Pro spoustu Čechů je dovolená v Chorvatsku symbolem cenově dostupné dovolené u moře, ovšem ti, kteří již severní Balkán navštívili, velmi dobře vědí, že čtyřmilionová země nabízí mnohem více než přijatelné ceny a moře. A právě proto jsme pro vás sestavili malý seznam důvodů, proč byste se měli na Jadran podívat i vy.

Chorvatské pláže

Většina turistů zde míří za koupáním a opalováním. V tomto ohledu se má Chorvatsko opravdu čím chlubit – pláží je velmi mnoho a jsou skutečně různorodé. Pevninská i ostrovní část země ukrývá celou řadu písčitých, kamenitých i oblázkových pláží a s trochou štěstí se vám podaří objevit takovou, které se prozatím nedotkla turistická vřava. Ty hotelové naopak potěší ty, kteří se na zájezd do Chorvatska vydali s celou rodinou. Jsou udržované a vybavené nejrůznějšími atrakcemi – tobogány, hřišti pro plážový volejbal či kavárnami a restauracemi.

Kultura a zajímavosti

Dovolená v Chorvatsku může mít i zcela odlišný charakter. I zde se totiž nachází celá řada architektonických skvostů, které jsou evidovány v seznamu UNESCO. Za zmínku stojí staré město Dubrovník v Jižní Dalmácii, Diokleciánův palác ve Splitu, komplex Eufraziovy baziliky v Poreči nebo katedrála v Šibeniku ve Střední Dalmácii. Až vás památky omrzí, vydejte se za zábavou. V posledních letech zde roste stále více diskoték, které pravidelně pořádají nejrůznější akce. Neměli bychom zapomenout ani na vyhlášená kasína, do kterých měla v minulosti přístup pouze společenská smetánka. Dnes vám stačí kapsa plná peněz... Dalším důvodem pro návštěvu může být i chorvatská kuchyně. Ta sice vychází ze slovanské tradice, ale objevuje se v ní i spoustu rysů, které jsou typické pro sousední země. Kromě ryb a darů moře v nejrůznějších formách úpravy byste měli ochutnat populární řažničí, čevabčiči nebo jehně na rožni. Pochoutek, které jsou typické jen pro tuto zemi, je samozřejmě mnohem více a v každém regionu si vaše chuťové pohárky smlsnou na něčem úplně jiném. Nezbývá, než doporučit last minute Choravatsko od NewTravel.cz, díky kterému si může na balkán zajet opravdu každý...