Krásnou vysokohorskou přírodu a pořádnou lyžovačku si vychutnáte na Slovensku

Rádi byste strávili dovolenou na horách, ale ty naše jsou vám už malé? Pokud nemáte horentní sumy na lyžování třeba ve Francii, proč nevyrazit do sousedního Slovenska? Jako děti jste do Tater možná jezdili a vůbec vám nepřišlo, že jste vlastně už v zahraničí. Nádhera Tater pro české turisty po revoluci trochu ztratila lesk, ale v posledních letech se vracejí jako dobří holubi.

Majestátní pohoří vás uvítá v kteroukoli roční dobu

Milovníci lyží a snowboardů v Tatrách najdou moderní lyžařské areály se sjezdovkami všech stupňů obtížnosti a zázemím, které se může směle měřit s populárními alpskými destinacemi. Týká se to především lokalit Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Ždiar a Zuberec-Spálená dolina. V okolí Štrbského Plesa se také nacházejí upravené trasy na běžkové lyžování. Pověst nejlepšího lyžařského střediska v Nízkých Tatrách si vydobyla Jasná - obě strany Chopoku nabízí lyžařům vynikající podmínky. Oblibě se těší i sáňkařská trať z Hrebienku. V létě vás pak čeká skutečná romantika a výlety do lůna přírody, kde dosud běhají kamzíci a svišti. Vydejte se na túru od Štrbského plesa k Popradskému a dále Hincovu plesu, které je z ledovcových jezírek Tater tím největším a nádherně odráží krásu okolních hor. Ti zkušenější mohou vyrazit na Kriváň a pokusit se zdolat dominantu Vysokých Tater.

Vše jako na dlani

Jak na to, abyste si dovolenou na Slovensku užili k maximální spokojenosti? Nenechávejte nic náhodě a svěřte se do rukou odborníků. Cestovní kancelář Karetatour se specializuje právě na zájezdy na Slovensko v zimě i v létě a dá vám na výběr z pestré palety luxusních hotelů a apartmánů. Z jejich oken se vám naskytne panoramatický výhled na zasněžené svahy Vysokých či Nízkých Tater.Po náročném dni stráveném v horách se zde postarají o vaše pohodlí. Budete se moci oddat příjemné relaxaci v hotelových wellness centrech a užít si masáž, saunu, termální bazén, výborné jídlo a pití.

Kde tohle všechno najdete?

Náš první tip se ani nemůže nacházet jinde, než právě v srdci nejkrásnější oblasti Nízkých Tater. Wellness hotel Chopok Jasná byl před několika lety oceněn jako nejlepší čtyřhvězdičkový hotel na Slovensku a má také výbornou pověst díky vynikajícím podmínkám pro rodiny s dětmi. Pro nejmenší je tu připravena spousta zábavu: Dětský svět, mini diskotéka, dětský bazén, animace... Výhodná poloha na začátku národního parku Nízké Tatry vybízí k pěším výletům, lyžování i horolezectví. Skibusy vás dopraví přímo k vleku. Hotelová restaurace je proslulá gastronomickými specialitami z české i středomořské kuchyně. Zlatým hřebem vašeho pobytu bude welness s venkovní ledovou jeskyní a vířivkou. Zalíbil se váš spíš region Liptov? Právě zde vás uvítá luxusní Relax Hotel FIM, který se nachází v lůně Demänovské doliny. Ostatně i odsud budete mít Chopok na dohled. Opět vás čeká špičkový komfort, relaxace a výborné jídlo, které si můžete vychutnat v útulné kavárně s krbem. Přímo za okny vám bude šeptat les na jedné straně a potůček Demänovka na druhé. Po odpočinku v sauně se můžete pobavit u biliáru či stolního tenisu, nebo si zajít do místního fitness centra. V nabídce jsou i léčebné procedury od masáží přes elektroléčbu, magnetoterapii a biostimul až po nejrůznější druhy zábalů. Děti určitě potěší počítačová herna s možností zapůjčení konzolí XBOX a Nintendo WII.