Chorvatsko a Itálie – nestárnoucí klasika

Nemůžete se dočkat, až naposledy projedete „píchačky“ či zamknete kancelář vydáte se vstříc nerušenému odpočinku? Toužíte-li po perfektní dovolené, která se nese v duchu koupání, opalování a zábavy, vsaďte na klasiku v podobě Chorvatska či Itálie. Obě jihoevropské země se mohou pochlubit celou řadou zajímavých přímořských lokalit, které nabízí pestré možností vyžití pro celou rodinu. Důvodů, proč jsou tyto země rok od roku populárnější, je poměrně dost. Za svůj cíl si je vybírají lidé, kteří netouží po nepříjemných překvapeních, která na ně čekají v exotických krajích, ale také ti, jež nechtějí za dovolenou utratit své celoživotní úspory. Pojďme se spolu podívat na specifika „klasických“ dovolených v nejoblíbenějších turistických destinacích, pěkně jednu po jedné.

Proč právě Chorvatsko?

Do „Jugošky“ jezdili už naši rodičové a i oni vzpomínají na pěkné písčité a oblázkové pláže, přívětivé obyvatele a typickou balkánskou atmosféru. Chorvatsko sice není prošpikováno historickými památkami (berte s nadhledem, jistě, že i v Chorvatsku JSOU historické památky), ale nabízí perfektní zázemí pro milovníky koupání, šnorchlování, potápění, stejně jako aktivní sportovce, kteří se na dovolené neobejdou bez kola. Populární jsou i okružní jízdy po jednotlivých chorvatských ostrovech na jachtě. Ve srovnání s Itálií je Chorvatsko velmi klidné a nočního života si v něm příliš neužijete. Pobytové zájezdy do Chorvatska ocení především rodiny s dětmi, které si chtějí užít ničím nerušenou dovolenou.

Proč právě Itálie?

Přesto, že je Itálie od Chorvatska jen, co by kamenem dohodil, nabízí diametrálně odlišnou dovolenou. Vydáte-li se do populární Bibione a přilehlých oblastí, připravte se na poměrně zalidněné pláže a neustálé povykování temperamentních Italů. Život zde se západem Slunce nekončí, naopak, můžete se vydat vstříc do víru diskoték a barů. Pobytové zájezdy do Itálie (stejně jako ty do Chorvatska) jsou rok od levnější a využijete-li last minute, podíváte se tam skoro zadarmo. Výhodné dovolené na poslední chvíli nabízí cestovní kancelář Bena Tour. Cenové rozpětí najdete na webových stránkách benatour.cz.