Čím se řídit při výběru malé nebankovní půjčky?

Termín vaší dovolené se nekompromisně blíží a vy s úděsem zjišťujete, že vám rozpočet nabouraly nečekané výdaje. Storno zájezdu nepřipadá v úvahu, ale kde vzít těch pár tisíc korun, které tak akutně potřebujete? Pro tyto situace jsou jako stvořené kontokorentní úvěry a kreditní karty. Nevyužíváte-li ani jeden z produktů, nevadí. Poměrně výhodnou alternativu představují malé nebankovní půjčky. Prozradíme vám, na co si dát při výběru konkrétního produktu pozor.

Co je to malá nebankovní půjčka?

Do skupiny tzv. mikropůjček patří půjčky do 5000 Kč, známé též jako půjčky do výplaty. Největší výhody těchto populárních půjček spočívají v rychlém a bezproblémovém vyřízení. Proces obvykle netrvá déle než několik minut a peníze získáte obratem na účet. Na co finanční prostředky použijete, je jen na vás. Malé nebankovní půjčky jsou neúčelové. Zní to až příliš dobře na to, aby to byla pravda? Z obecného hlediska jsou malé půjčky užitečné, ale v praxi závisí na parametrech vybraného produktu. Jednotlivé nabídky se v mnoha ohledech liší – především pak výší úrokové sazby, délkou splatnosti a samozřejmě i v rozpětí úvěrového rámce.

Jak vybrat nejvýhodnější rychlou půjčku?

Předpokládáme, že vaší prioritou je nejvýhodnější půjčka na trhu. Můžete začít „googlovat“, ale mnohem efektivnější jsou srovnávače – portály, na kterých najdete všechny prověřené a kvalitní rychlé půjčky. Na základě uvedených parametrů najdete půjčku, která vám vyhovuje a rovnou o ni zažádáte. To vše z pohodlí domova, bez nutnosti cesty na pobočku.

Prověřte si poskytovatele a čtěte smluvní podmínky

Ani ten nejlepší porovnávač nezaručí solidní jednání ze strany poskytovatelů půjček. Proto buďte obezřetní a důkladně si přečtěte smluvní podmínky. Zároveň můžete zalovit v diskuzích a zjistit, jestli poskytovatel „hraje fér“.

Publikováno: 02. 08. 2016

Kategorie: Dovolená v ČR | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl

Tagy: lipno atrakce | lipno ubytování