Podzimní relaxace v termálních lázních: Maďarsko je země zaslíbená!

Maďarsko – to nejsou jen vynikající klobásky a jeden z nejsložitějších jazyků. V souvislosti s dovolenou se každému okamžitě vybaví termální lázně. A právě podzim, kdy organismus čelí náporu virů, je příhodným obdobím pro relaxaci a načerpání nových sil. Termální lázně najdete napříč celým Maďarskem. Ať už vám jde o poznání maďarské kultury nebo čistě o léčebné účinky, přijdete si na své. Některá místa vypadají jako vystřižená z pohádky a domů si odvezete spoustu nezapomenutelných zážitků.

Bükfürdó

Bükfürdó je nejmladší maďarské lázeňské centrum, které bylo založeno poté, co hledači ropy objevili šedesát metrů vysoký termální pramen. Voda o teplotě 58 °C je bohatá na železo a používá se při léčbě překyselení žaludku a zažívacích potížích. V okolí lázní se nachází zámek Szapáry a malebné historické městečko Köszek. Holdujete-li golfu, pak jistě oceníte zdejší hřiště usazené do příjemného prostředí rybníků. Skvělou volbou je čtyřhvězdičkový rodinný hotel Piroska s vlastním wellness centrem.

Sárvár

Termální lázně Sárvár se nachází téměř 200 kilometrů na západ od Budapešti. Termální pramen o teplotě 83 °C prýští z hloubky 2000 metrů a používá se především při léčbě astmatu a reumatismu. K vyhledávaným turistickým lokalitám patří zdejší středověký hrad a arboretum.

Harkány

Lázeňské město Harkány se nachází v jihozápadní části Maďarska, nedaleko řeky Drávy. Zdejší voda je bohatá na karbonsulfid a využívá se v rámci různých ozdravných kúr. Nedaleké město Pécs nabízí bohatý kulturní program, v čele se světoznámým pécským baletem.

Do Maďarska s KaretaTour

Chcete si termální lázně v Maďarsku užít plnými doušky a o nic se nestarat? Vyberte si v nabídce pobytových zájezdů cestovní kanceláře KaretaTour. Cestovka zajišťuje ubytování v luxusních hotelech s krytými i nekrytými bazény s termální vodou. Během pobytu můžete absolvovat také masáže, kosmetické programy a další procedury. Více se dozvíte na www.karetatour.cz.

Publikováno: 22. 10. 2016 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Relaxace

Autor: Adam Rýdl

Tagy: dovolená Černá hora | dovolená v černé hoře | lázně maďarsko | termální lázně Maďarsko