České Budějovice: Turistické zajímavosti, které musíte vidět

Sbalit si pár nejnutnějších věcí a vyrazit za novými zážitky. To je něco, na co se drtivá většina národa těší již pěkně dlouho. Máme za sebou lockdowny a omezení všeho druhu, tak proč si nespravit náladu skvělou dovolenou? Pokud letos zavítáte do Českých Budějovic, nebudete litovat. Jihočeská metropole na soutoku řek Vltavy a Malše nabízí široké spektrum turistických zajímavostí. Město je protkáno historií a vůní vyhlášeného piva. Mimo to se můžete vypravit po trase první koněspřežné železnice na starém kontinentě.

Objevte nejlepší českobudějovické atrakce

Seznam zajímavostí, které může turista při návštěvě Českých Budějovic shlédnout, je dlouhý. Ten váš by měl určitě zahrnovat největší čtvercové náměstí v Česku (a jedno z nej v Evropě). V centru Náměstí Přemysla Otakara II. se vyjímá barokní Samsonova kašna a v její blízkosti dřímá pověstmi opředený bludný kámen. Určitě nepřehlédnete ani gotickou Černou věž s renesanční bání. Dominanta pochází z 16. století a dosahuje výšky 72,29 m. Při toulkách Českými Budějovicemi nezapomeňte na expozici ve veřejnosti dostupných částech pivovaru Budweisser Budvar a nezapomeňte se zastavit v Masných krámech – vyhlášené českobudějovické pivnici. V okolí metropole najdete spoustu přírodních krás a mimo jiné i zříceninu legendárního hradu Dívčí Kámen, který byl založen v polovině 14. století rodem Rožmberků.

Kde se ubytovat?

Příjemné ubytování České Budějovice za dobrou cenu nabízí rodinný hotel České Budějovice Klika. Rodina Klikových své ubytovací zařízení provozuje přes 20 let a vždy se orientovala na individuální přístup k hostům, kterým nabízí prvotřídní servis. Nedílnou součástí tříhvězdičkového hotelu je také vyhlášená restaurace České Budějovice, ve které mohou hosté posedět v bezprostřední blízkosti hradního opevnění ze 14. století. Samozřejmostí je bohaté menu plné místních i zahraničních pochoutek. Během slunečných dní návštěvníky potěší otevřená restaurace na zahrádce České Budějovice. Pokud se rozhodnete pro jiné ubytování, ale budete si chtít dopřát dobré jídlo z Klika Kitchen & Coffee, neváhejte využít rozvoz jídel České Budějovice.

Publikováno: 13. 06. 2021

Kategorie: Dovolená v ČR | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl