Bez jakého vybavení se na túře neobejdete?

Chystáte se na hory a nejste v horské turistice sběhlí, takže nevíte, jaké vybavení na túru si vzít s sebou?

Vybavení na túru

Základem každého dobrého vybavení je beze sporu kvalitní oblečení. Nepodceňujte roli ponožek, protože chrání nohu. Dnes již máte z čeho vybírat. Víte, že existují i speciální funkční ponožky na túru? V batohu byste měli mít i jedny záložní. Ostatně stejně jako i spodní prádlo. To by mělo být rovněž funkční (vyrobené z kvalitních, prodyšných a rychle schnoucích materiálů). Další vrstvy oblečení tvoří tenčí slupky, které propouští pot (tenký fleece). Fleece se objeví rovněž i ve třetí vrstvě, kde je už o něco silnější a je obohacen o větruvzdornou membránu. Poslední vrstvou oblečení je bunda ušitá z dobře prodyšného a nepromokavého materiálu. Podle toho, kam jedete, se sebou vezměte i čepici a rukavice. Důležitou součástí každého outdoorového outfitu tvoří trekové boty s pevnou podrážkou a membránou.

Jaké trekové boty si vybrat?

Dbejte na koupi pořádných bot, špatné boty vám z výletu udělají peklo, a to i přesto, že jiné vybavení budete mít to nejšpičkovější na světě. Výběr bot se odvíjí od toho, kam se chystáte. Pamatujte si, čím horší terén, tím pevnější boty. Čím těžší batoh, tím tužší podešev i svršek a výraznější vzorek podrážky. Na náročné vícedenní túry si pořiďte nepromokavé pohorky. Ideální jsou ty s membránou. Boty kupujte vždy o něco větší, za patu by se vám měl vejít prst. Při výstupu se vám nesmí zvedat pata a při sestupu nesmí špičky bolestivě narážet do špičky. Při zatlačení do holeně dopředu nesmí jazyk uhýbat do stran, ani tlačit.

Čelovky pro různé aktivity v přírodě

Čelovky jsou mnohem lepší než baterky, protože vám uvolňují ruce a svítí vám přesně tam, kam potřebujete. Při nákupu čelovky si ověřte, jak dobře vám čelovka drží na hlavě při pohybu, jak dlouho vydrží baterie i jak snadno se vyměňují, jakým způsobem se čelovka zapíná a vypíná. Při koupi čelovky, i ostatního trekového vybavení, se nebojte zeptat odborníka.

Prodej outdoorových potřeb

Kvalitní vybavení na túru naleznete v internetovém obchodě Affekt.cz, který se specializuje na prodej outdoorových potřeb. V nabídce najdete trekové batohy, stany, samonafukovací karimatky, outdoorové oblečení a horolezecké vybavení. Na jejich stránkách najdete ohromnou nabídku sportovního a outdoorového vybavení ze úžasné ceny. Koupit si zde můžete kompletní vybavení na túru. Spolehnout se můžete i na rychlou dodávku zboží.