Na golf v rakouských Alpách jen tak nezapomenete

Typicky letním dovoleným už nadobro odzvonilo a nám nezbývá, než se vydat za exotikou, nebo naopak popadnout lyže a namířit si to na nejbližší kopec. My se však podíváme úplně jinam. Do kufru vedle lyží položíme i golfový bag a navigaci nastavíme na naše jižní sousedy. Hádáte správně, pojede se do Rakouska. Cílem naší cesty je čtyřhvězdičkový hotel Fuerstenhof, který se nachází v městečku Wängle. Nabízí perfektní zázemí pro letní i zimní dovolenou a neskutečné množství atrakcí a zajímavých přilehlých lokalit jsou zárukou toho, že se rozhodně nebudeme nudit. K nezapomenutelným zážitkům patří zejména návštěva jednoho z nejpopulárnějších golfových klubů – Golfclubu Zugspitze. A to si přece nemůžeme nechat ujít!

V Alpách nudu nepoznáte

Hotel Fuerstenhof představuje ideální výchozí bod pro celé spektrum letních i zimních aktivit. Začněme však tou nejatraktivnější – možností vyzkoušet si své golfové umění přímo uprostřed nádherné alpské scenérie. Golfový klub Zugspitze leží ve výšce 1000 metrů nad mořem a nabízí kontrastní hrací plochu s rozmanitými podmínkami. Hřiště splňuje všechna kritéria k tomu, aby se stalo místem příštího konání světového šampionátu.

Není to jen golf, který dělá z pobytu ve Fuerstenhof, respektive dovolené v Alpách, nezapomenutelnou dovolenou. Samozřejmostí je nesčetné množství upravených sjezdovek pro lyžaře i milovníky běžek. Ne nadarmo se sjezdovky v Rakousku řadí k těm nejpopulárnějším na světě. Na své si přijdou i příznivci cykloturistiky, pro které je v okolí přichystáno spoustu kilometrů stezek a jízda v národním parku Lechtal Reutte. Cyklistika v Rakousku je jednou z možností, jak prozkoumat široké okolí a zároveň udělat něco pro své zdraví. Alpskou přírodu si samozřejmě užijete i po svých. Více, než 1000 km tras je pro nordic walking jako stvořených.

A co samotný Fuerstenhof

Neměli bychom zapomenout ani na samotný hotel Fuerstenhof. Ten, jak je u našich rakouských sousedů tradicí, nabízí to, co se na čtyřhvězdičkový horský hotel sluší a patří. Ubytovat se můžete v některém z 41 luxusních a stylově zařízených pokojů a apartmánů a užívat si perfektní kuchyni, wellness zónu či terasu s pohádkovým výhledem na okolí krajinu. Další informace získáte na webu www.fuerstenhof.at.