4 důvody, proč jet na dovolenou do Ruské federace

Klepete si na čelo, protože vám není vůbec jasné, proč byste měli drahocennou dovolenou strávit právě v Rusku? Zřejmě vás to překvapí, ale důvodů je víc než dost a rozhodně neplatí, že tam „je akorát zima jako na Sibiři“. Ty hlavní čtyři najdete v následujících řádcích.

Specifická architektura, kterou jinde nenajdete

Milovníci architektonických skvostů by měli Rusko alespoň jednou za život navštívit a pokochat se známými ruskými pravoslavnými chrámy. Ale samozřejmě nejde pouze o kostely, v Moskvě a některých dalších větších městech se nachází opevněná sídla zvaná Kreml. Neméně zajímavé jsou budovy univerzit, moderní výškové budovy, stará zástavba či původní rybářské osady – i ty mají své nezaměnitelné kouzlo.

Pohostinný venkov

Návštěva Ruska může mít mnoho podob a jednou z nich je putování po ruském venkově. Právě zde narazíte na úplně jiné lidi než ve velkých městech. Pohostinné a velmi příjemné chování Rusů poznáte především v asijské části za Uralem. Domluvíte se zde spíše jen rusky, ale věřte, že vás místní přijmou s otevřenou náručí.

Vynikající ruská kuchyně

Navštívit Ruskou federaci kvůli jídlu a pití? Proč ne! Můžete se vydat do luxusní restaurace, ale také do stolovoji, kde se najíte velmi levně a vyzkoušíte tradiční ruská jídla. Na jeden tác si naložíte různé druhy masa, přílohy, saláty - zkrátka dle chuti. K oblíbeným ruským jídlům patří také šašliky (podobné našemu ražničí), bliny (obdoba palačinek) a všudypřítomné pirohy. Musíte vyzkoušet!

Fascinující příroda

Ruská příroda nelze popsat jednou větou, neboť se rozkládá v mnoha vegetačních pásech. Evropská část se vyznačuje nádhernými hlubokými březovými háji. Sibiřská část zase v létě nabízí romantické procházky v okolí řek. A pro dobrodruhy je jako stvořený Kavkaz a Kamčatka.

Kde získat vízum?

Nezapomeňte, že se neobejdete bez turistického víza, které vám udělí ruské velvyslanectví. Bližší informace o procesu vyřizování najdete na http://www.ruskevizum.cz/.

Publikováno: 20. 05. 2018

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Relaxace

Autor: Adam Rýdl

Tagy: mobilní masáže praha | proč jet do ruska | rusko vízum