Víkendové pobyty, aneb když nezbude čas na dovolenou

Měli jste perný týden a potřebujete si pořádně odpočinout? Ruku na srdce, doma si nikdy neodpočinete tak, jako na dovolené. Vždy hrozí nečekaná návštěva a když vás náhodou nechají rodinní příslušníci či kamarádi na pokoji, nedá vám to a vy strávíte odpoledne prací na zahrádce. Jenomže co dělat v případě, že v práci nedostanete dovolenou a do letních prázdnin zbývá několik týdnů, případně měsíců? Řešení v podobě víkendového pobytu nenechá nikoho na pochybách, že se dá víkend prožít i jinak, než rytím v záhonku nebo natíráním plotu. Navíc vás vyjdou mnohem levněji, než delší dovolená, což se v dnešní době také počítá. Pojďme se spolu podívat na nejpopulárnější typy víkendových pobytů.

Víkendové pobyty na čerstvém vzduchu

Potrpíte si na nedotčenou přírodu, čerstvý vzduch a aktivní turistiku? V tom případě pro vás budou víkendové pobyty na horách jako stvořené. Vezměte s sebou partnera, děti či kamarády a vydejte se vstříc novým zážitkům na Šumavu, nebo do Krkonoš. Penziony a hotely nabízí velmi lákavé ceny pobytů, díky kterým si je budete moct dopřát i několikrát do roka. Pakliže vás láká zahraničí, mohlo by se vám líbit v Tatrách či Alpách. V případě, že vás hory příliš nelákají, zamiřte do některého z populárních kulturněhistorických center, jako je Praha, Český Krumlov či Brno a užijte si víkend prohlídkou památek a návštěvou festivalů či divadelních představení.

Pobyty jako romantický dárek

Čeká vás oslava výročí svatby, případně partnerových narozenin a vy netušíte, čím mu udělat radost? Romantické pobyty patří k nejhezčím dárkům, které si navíc užijete i vy. Povečeřejte s vaší milovanou osobou v tradiční francouzské restauraci poblíž Eiffelovy věže, či se s ním projeďte na gondole v Benátkách. Zažijete nezapomenutelné chvíle, na které budete rádi vzpomínat. Pakliže si chcete opravdu odpočinout, mohl by vás zaujmout welness pobyt spojený s péči o vaše tělo i duši. Víkendové pobyty boří mylné představy o tom, že se za dva dny nedá prožít více, než na klasické dovolené.

Publikováno: 11. 05. 2012 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Relaxace

Autor: Adam Rýdl

Tagy: romantické pobyty | víkendové pobyty | welness pobyt