Domů » Život na Bali aneb jak se žije v ráji?
Dovolená v zahraničí

Život na Bali aneb jak se žije v ráji?

baliSnili jste někdy o tom, že dáte vale svému zaměstnání, sbalíte si kufry a přestěhujete se na druhý konec světa? Někam, kde nebudete potřebovat zimní bundu a vyžijete s mnohem nižším příjmem? A co takhle exotické Bali, nejzápadnější ostrov z Malých Sund, který se rozkládá mezi Jávou a Lombokem? Nebyli byste první ani poslední, na Bali totiž „prchá“ stále více Čechů.

Pokud jsme vás v úvodu navnadili, co teprve po přečtení článků na www.zivotnabali.cz. Za projektem stojí dva Češi, kteří se rozhodli odletět z Prahy a zažít něco úplně jiného v daleké jihovýchodní Asii.

Odcestovat pryč a nechat vše za sebou. Zní to jako pohádka, co vy na to? Život na Bali ale není pro každého. Ne nadarmo se říká, že za plotem je tráva zelenější a možná si nakonec začnete vážit toho, čeho se vám dostávalo doma. Anebo taky ne a zamilujete se do jihovýchodní Asie natolik, že se již nebudete chtít vrátit. To ale nezjistíte, pokud to nerisknete.

Vraťme se však k výše zmíněnému portálu. Předtím, než se vydáte na dalekou cestu za dobrodružstvím, věnujte dostatek času důkladnému studiu. Bali totiž v mnoha směrech zboří vaše dosavadní představy o životě. Jiná kultura, jiní lidé a jiné prostředí – to všechno pro vás může být šok a je jen na vás, jestli se na změnu připravíte s dostatečným předstihem.

el-kabron-plazovy-klub-bali

Autoři webu opěvují krásy ostrova Bali, informují o možnostech ubytování (např. zde se dozvíte, jaké jsou ceny ubytování na Bali), ale také o negativech. Nelíčí svůj nový domov jako ráj (i když tak na první pohled vypadá) a naopak se snaží o maximální objektivitu. Dozvíte se, zda vám nehrozí nebezpečí nemocí (např. obávaná horečka dengue a malárie), kolik stojí běžné potraviny v supermarketech, jak je to s vízem a spoustu dalších věcí.

Přesto všechno, jakmile shlédnete fotografie nádherných přírodních scenérií, pravděpodobně zapomenete na všechny nevýhody a nebezpečí a zabookujete si letenku. Ostatně proč ne? Život na Bali je něco úplně jiného než život ve střední Evropě. Možná, že na Bali najdete smysl života. A když ne, vrátíte se domů společně s úžasnými vzpomínkami, které vám už nikdo nevezme.

lv8-klub-na-plazi-bali

Napsat komentář

Klikni a napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.