Léto u Máchova jezera: Skvělé zážitky pro celou rodinu

Máchovo jezero neboli Mácháč je skvělou volbou pro každého, kdo si chce v létě užít spoustu zábavy. Ať už se k nejslavnějšímu českému rybníku vydáte sami, s partou přátel nebo s rodinou, nebudete litovat. Letošek je tradičně nabitý zajímavými venkovními akcemi, festivaly a grilováním. Připravili jsme pro vás přehled těch nejvýznamnějších.

Tony Brych - Jazz Memories

Máte rádi jazz? Pak nesmíte zmeškat mezinárodní jazzový festival Jazz Memories, který bude protentokrát věnovaný Tony Brychovi – uznávanému českému umělci a nekorunovanému králi scatu. Akce se uskuteční 1. července 2017 od 15:00 do 22:00 na nádvoří zámku Doksy.

Starosplavská pouť

Předpokládaný termín pouti v obci Staré Splavy (nedaleko Doks) je 29. července 2017. Populární slavnost láká pestrým programem a jarmarkem. Na své si přijdou dospělí i děti – v rámci programu se uskuteční příjezd jezerní královny s tanečnicemi, nebudou chybět stánky a atrakce všeho druhu.

Festival Rozmarné léto

Budete-li trávit čas u Mácháče 22. července, rozhodně si nenechte ujít festival Rozmarné léto. Uskuteční se na pláži Klůček a podle pořadatelů půjde o pestrou směsici hudby, pohody a divadla. V line-upu najdete známá jména – objeví se Michal Hrůza, kapely Sto zvířat, Wohnout a další. Program je nastaven tak, aby se dobře bavily i děti.

Pohádkové slavnosti

„Povinná“ akce pro všechny menší děti se uskuteční v Doksech se 12. srpna od 10:00. Užijí si strašidelný les, jarmark a množství dalších atrakcí. Pohodovou atmosféru navodí kapely ILLUSIONS, SEBASTIAN a revival skupiny LUCIE.

Finlandia Macháč

Dvoudenní beach open festival je v Česku největší svého druhu. Koná se od 18. do 19.srpna na pláži Klůček a půjde o jedinečnou párty pod širým nebem.

Zadarmo! FEST

Pláž Klůček je akcemi doslova nabitá. Jednou z událostí je také Zadarmo! FEST, v rámci které se představí 7 rockových kapel. Jedná se již o třetí ročník – v předchozích letech se festival setkal s velmi pozitivní odezvou. Nejinak tomu bude i letos.

Kde se ubytovat?

Ať už nakonec vrazíte na kteroukoliv ze zmíněných akcí, bude se vám hodit tip na ubytování u Máchova jezera. Levné a přitom komfortní zázemí najdete v kempu Elite Staré Splavy. Každá ze 48 útulných chatek disponuje 4 postelemi s povlečením, šatní skříní, ledničkou, chladničkou a terasou s venkovním posezením. Sociální zařízení je společné, ale v roce 2016 prošlo kompletní rekonstrukcí – je tedy čisté a moderní. Obavy nemusíte mít ani o stravování. Nedílnou součástí kempu je jídelna, ve které se podává výborná domácí kuchyně – snídaně, obědy i večeře. Po celý den je k dispozici bar s občerstvením. V blízkém okolí se samozřejmě nachází i několik vyhlášených restaurací. Chcete se o ubytování u Máchova jezera dozvědět více? Informace najdete na www.elite-machovo-jezero.cz.