Domů » Svatojakubská cesta: Severní trasa
Outdoor

Svatojakubská cesta: Severní trasa

Severní trasa Svatojakubské cesty je poutní cesta vedoucí severním Španělskem přes autonomní oblasti Galicie a Baskicko. Je to jedna z nejoblíbenějších cest do Santiaga de Compostela na severozápadě Španělska, konečného cíle poutě.

Proč se vydat právě severní trasou?

Svatojakubská cesta severní trasa je dlouhá a náročná cesta, která začíná v městečku Irún nedaleko francouzských hranic. Poutníky vede přes úchvatnou galicijskou krajinu a drsné baskické hory. Cestou poutníci projdou mnoha malými městy, některými s dávnou historií, jinými s moderní vybaveností.

Trasa je kombinací zpevněných cest a polních cest, přičemž některé úseky jsou podstatně náročnější než jiné. Místy je také poměrně odlehlá, takže je důležité mít s sebou dostatek zásob.

Jak dlouho Svatojakubská cesta Norte trvá?

Svatojakubská cesta Norte trvá obvykle tři až čtyři týdny, záleží na individuálním tempu. Na trase poutníci zažijí úchvatné výhledy i pohostinnost místních obyvatel. Navštívit lze také mnoho kostelů a klášterů, stejně jako kulturní památky, jako je Guggenheimovo muzeum v Bilbau.

Na konci pouti poutníci dorazí do katedrály v Santiagu de Compostela, kde obdrží osvědčení o jejím absolvování. Je to dlouhá a obohacující cesta, kterou v průběhu staletí absolvovaly miliony poutníků.

Pokud se chcete o Svatojakubské cestě dozvědět více a načerpat cenné zkušenosti, zamiřte na caminoproradost.cz.

Napsat komentář

Klikni a napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.