Domů » Kde strávit podzimní dovolenou? Milovníci vína míří na Pálavu
Uncategorized

Kde strávit podzimní dovolenou? Milovníci vína míří na Pálavu

Sychravé podzimní měsíce lákají k nicnedělání a lenošení doma u dobré knihy, ale na čerstvém vzduchu je mnohem lépe. Pokud jste v posledních letech podzim trávili mezi čtyřmi stěnami svého příbytku, udělejte to letos jinak a užijte si ho třeba se sklenicí dobrého vína na jižní Moravě.

Prosluněná oblast plná turistických atrakcí

Pálavu, jednu z nejznámějších a nejvyhledávanějších vinařských oblasti, najdete uprostřed prastaré kulturní krajiny – mimochodem jedné z nejdéle osídlených u nás. Pro pobyt si vyhraďte minimálně prodloužený víkend, protože relaxace ve vinných sklípcích nebude jedinou aktivitou, kterou zde stojí za to provozovat.

Protože se Chráněná krajinná oblast Pálava honosí titulem nejsušší oblasti v České republice, je jen malá pravděpodobnost, že vaše dovolená proprší. Naopak se můžete těšit na pořádnou porci pěších i cyklovýletů po malebné krajině protkané cennými kulturně-historickými památkami, skvělými podniky, rozhlednami a dalšími místy, která stojí za návštěvu. Ne náhodou byla Pálava v roce 1986 vyhlášena biosférickou rezervací UNESCO.

K nejpůvabnějším městům Pálavy bezesporu patří Mikulov, ale také Pavlov, který je vyhlášený pro své sklípky. Znamenitou volbou je penzion Pavlov jménem Florián s restaurací a sklepní vinárnou. Nabízí velmi komfortní a zároveň levné ubytování Pavlov, v jehož okolí se nachází množství vinných sklípků.

Zakotvíte-li právě v Pavlově, určitě nebudete litovat. Představuje perfektní výchozí bod při výletech do okolí. Město protínají rovnou tři naučné stezky – Pavlovské vinice a vinné sklepy, Děvín a vinařská naučná stezka Mikulov. Na své si přijdou i milovníci moderní architektury – pro ně je jako stvořené interaktivní muzeum Archeopark Pavlov. A to je teprve začátek, na Pálavě se nudit rozhodně nebudete.

Napsat komentář

Klikni a napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Legíny na běžky

Pro tepelný komfort na běžkách doporučujeme značkové legíny na běžky Kilpi.

Sponzoři webu

Ochrana krajiny Milovice

Navštivte rezervaci Milovice a podpořte návrat divokých koní do ČR.