Dobrá rada – jak si poradit s výběrem cestovního pojištění…

Pokud vyrážíte za hranice České republiky, musíte si vždy přibalit cestovní pojištění. Je pro vás jistotou, že se vám dostane lékařské péče a současně garancí, že za lékařské ošetření nebudete muset platit. Je třeba si uvědomit, že cena za lékařskou péči se může obzvláště v případě vážných úrazů vyšplhat i na několik milionů korun. Máme pro vás návod, jak si sjednat výhodnou cestovní pojistku rychle a třeba jen několik hodin před cestou.

Pozor na limity

Pojištění do zahraničí v České republice nabízí snad všechny pojišťovny. Nabídky se od sebe liší kvalitou pojistky a také cenou. Při výběru pojištění věnujte hlavní pozornost jeho rozsahu a současně výši pojistných limitů. Pojistné limity vyjadřují maximální částku, kterou za vás pojišťovna v případě lékařského ošetření zaplatí. Vyšší limity jsou známkou kvality pojistky. Pro cesty po Evropě se doporučují limity ve výši 5 000 000 Kč.

uzijemsi.cz_online_ergo_cz_01

Pamatujte na vše!

Je nezbytné, aby pojištění plně odpovídalo charakteru vaší cesty. Pročtěte si odpovědi na dotazy k cestovnímu pojištění, zjistíte, jak správně pojištění nastavit. POZOR – rozhodně si nesmíte plést pojištění na cesty s úrazovou pojistkou. Jedná se o dvě zcela odlišné typy pojištění. Pokud na cestě mimo ČR budete vykonávat sporty (za rizikový sport jsou považovány například i vysokohorské túry) musíte se připojistit.

uzijemsi.cz_online_ergo_cz_02

Během několika minut

Cenově i z hlediska časové úspory je lepší sjednání cestovního pojištění online. Zabere vám to jen několik minut. Pojišťovny navíc při online formě sjednání nabízí zajímavé bonusy.

Vhodné připojištění

Základní cestovní pojištění pokrývá pouze léčebné výlohy. Pokud chcete být na vaší cestě více v pohodě, přemýšlejte o připojištění. Nabízí se například pojištění zavazadel (pojišťovna vám vyplatí kompenzaci v případě jejich ztráty, poničení i při zpoždění). Doporučujeme také pojištění odpovědnosti. To vás kryje, když někomu cizímu způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku. Více o něm zde.