Španělsko 2015: Andalusie a Costa Brava

Obsah článku:
  1. Andalusie
  2. Costa Brava
andalusiePřemýšlíte nad letošní dovolenou a rádi byste poznali zajímavá místa, užili si spoustu zábavy a zároveň si pořádně odpočinuli? V žebříčku turisticky nejnavštěvovanějších evropských turistických lokalit najdete hned několik destinací, které se nachází ve Španělsku. Dvě z nich vám dnes představíme.

Andalusie

Andalusie je jednou ze španělských autonomních oblastí a nachází se na jihu Pyrenejského poloostrova. Pobřeží se dělí na čtyři části – Costa de Almeria, Costa Tropical, Costa de la Luz a Costa del sol – a omývají ho vody Středozemního moře a Atlantického oceánu. Zřejmě nejvyhlášenější je poslední zmíněné pobřeží Costa del sol neboli Slunečné pobřeží. Chcete-li si vychutnat slunění na nekonečně dlouhých písčitých plážích, pohled na sytě modrou oblohu a koupání ve smaragdově zbarvených průzračných lagunách, nepromarněte svou šanci. costa-del-sol Andalusie je vyhledávaná nejen pro své nádherné pláže, ale také hory a pohoří, ve kterých se nachází vyhlášená lyžařská střediska. Mezi nejvýznamnější pohoří bezesporu patří Sierra Nevada a Sierra Morena. Mezi další důvody, které by vás mohly přitáhnout právě do Andalusie, patří unikátní architektura hlavního města Sevilla, případně panorámata hlavního města stejnojmenné provincie Córdoba. A ano, pořádají se zde také býčí zápasy.

Costa Brava

Mezi nejkrásnější středomořské riviéry bezpochyby patří také pobřeží Costa Brava. Dvě stě kilometrů písčitých pláží se táhne na severu Katalánska – od Barcelony až k hranici s Francií. Nabídne vám nádherné přírodní scenérie kontrastů mezi plážemi, skalnatými útesy a čarokrásnými zátok. Katalánsko se zároveň chlubí bohatou historií. Jakmile vás omrzí slunění, vydáte se na prohlídku pamětihodností nebo na ochutnávku vyhlášené místní kuchyně. Za návštěvu rozhodně stojí umělecké městečko Cadaqués a pláže v okolí města Palamós (ideální podmínky pro windsurfing a plachtění). costa-brava Tip na závěr: Levné zájezdy do Španělska najdete na www.cestolino.cz.