ŠIKLAND - ideální místo pro dovolenou v Česku

Chcete-li, aby vám na konci léta zůstaly v paměti nezapomenutelné zážitky, nebudete pro ně muset daleko. Ne každému vyhovuje dovolená u moře a raději volí alternativu v podobě rodinné dovolené v tuzemsku. Česká republika patří mezi oblíbené turistické lokality a proudí k nám turisté z celého světa. Byla by škoda nevyužít potenciál, který v sobě naše malá země v srdci Evropy má a nenavštívit největší přírodní zábavní areál ŠIKLAND. Ještě jste o něm neslyšeli? Historie ŠIKLANDU se datuje o téměř čtvrt století zpátky, kdy se jeho zakladatel, Libor Šikl, nastěhoval do domečku po své babičce. Psal se rok 1988, revoluce byla na spadnutí a ani sám Šikl netušil, že se z něj za pár let stane úspěšný provozovatel westernového městečka a dalších atrakcí.

Vítejte v ŠIKLANDU

ŠIKLAND je vynikající ukázkou toho, že i dovolená v Česku může konkurovat pobytovým zájezdům v zahraničí. Sbalte si foukací harmoniku, kolty si pověste proklatě nízko a vydejte se do cílové destinace s názvem Dolní Rožínka. Kdo by to byl řekl, že na místě, kde dnes stojí úžasné westernové městečko, se původně konaly pionýrské tábory a country potlachů se účastnilo jen několik desítek nadšenců. Čas rychle plynul a městečko se začalo rozrůstat o další stavby, jako je šerifův dům, banka a celá řada stylových barů. Pokud jste do Dolní Rožínky zavítali naposled v devadesátých letech, pravděpodobně se nestačíte divit, jak se městečko proměnilo k nepoznání. ŠIKLAND dnes už není „pouze“ westernovým městečkem, ale najdete v něm také strašidelný zámek, krokodýlí park, military zónu či zámecký statek.

Dovolená nejen pro rodinu

ŠIKLAND je vskutku univerzálním místem pro odpočinek a pobaví se zde návštěvníci všech věkových kategorií. Ukažte vašim příbuzným, že i dovolená pro seniory může mít grády. ŠIKLAND se stal oblíbeným terčem učitelů, kteří se zde pravidelně vydávají na školní výlety, ale o organizátorů dětských táborů a firemních akcí. Na své si zde přijde opravdu každý – ŠIKLAND je ukázkou toho, že i dovolená v ČR předčí zahraniční zábavní parky.

Publikováno: 28. 06. 2012 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Adam Rýdl

Tagy: country | dolní rožínky | dovolená v Česku | dovolená v ČR | Šikland | westernové městečko