Na lyže do Rakouska: levné, blízké, krásné

Léto se chýlí ke konci, začíná školní rok a letní sport je pasé. Na kola už v podzimních plískanicích nevyrazíte, u vody už se bude dát strávit jen posledních několik odpolední. Má to jednu výhodu - konečně se znovu blíží sezóna na lyže. Pokud už Špindl znáte nazpaměť, zauvažujte nad Rakouskem.

Autem za pár hodin

Není pochyb o tom, že české hory jsou krásné. Na druhou stranu, co si budeme nalhávat - moc jich není a mezi ty nejvyšší také nepatří. Proto možná zvažujete lyžařskou dovolenou v zahraničí. Rakousko je pravděpodobně tou nejpříjemnější a nejschůdnější cestou. Rakouské Alpy jsou krásné hory, které přinášejí spoustu výhod. Jednou z nich je, že do Rakouska to máme ze všech koutů České republiky opravdu kousek. Jste-li zvyklí odjíždět každý rok na letní dovolenou do Chorvatska, po cestě do rakouských Alp pomalu ani nezaznamenáte, že jste sedli do auta. Cestujete navíc v rámci schengenského prostoru, a tak se nemusíte zdržovat hraničními kontrolami. To z Rakouska dělá lokalitu pro rodinnou dovolenou jako vyšitou.

Nechte si podstrojovat za rozumné ceny

V Rakousku narazíte na nádherné sjezdovky, na kterých se dosyta vyřádíte a potom si budete chtít odpočinout. Rakousko není na naše poměry tak extrémně drahé jako některé jiné západní země. Během cest po rakouských horách rozhodně musíte alespoň jednou ochutnat slavný Kaiserschmarren - císařský trhanec. Jde o sladkou pochoutku podobnou karamelizované palačince, která je v Rakousku vyhlášenou specialitou. Až budete vybírat vhodný lyžařský zájezd do Rakouska, možná oceníte nabídku společnosti NewTravel. Ta nabízí jednoduchou pomoc při výběru lyžování v Rakousku s přehledným srovnáním cen, podmínek i destinací. Vyjet si zalyžovat do Rakouska je teď zkrátka jednoduché. A na rezervaci nikdy není příliš brzo. Tak hurá do toho!