Rodinná dovolená v Jeseníkách: Tipy na zajímavá místa, která musíte vidět

Jeseníky se možná nehonosí titulem nejnavštěvovanější horské oblasti, ale tím více si získají vaše srdce. Jakmile podhůří a hory v lokalizované v okrese Jeseník v Olomouckém kraji navštívíte, vryjí se vám hluboko pod kůži. Jednak pro opravdu pestrou paletu přírodních, historických i technických pokladů, za další pro specifickou atmosféru. Následující tipy na výlety a penziony v Jeseníkách jsou znamenitou volbou především pro rodiny s dětmi.

Údolí Bílé Opavy a Praděd

Když vyrazíte z Karlovy Studánky po zelené turistické značce, užijete si vskutku znamenitou podívanou po čarokrásné trase, která vede kolem vodopádů a přes dřevěné mosty. A pokud se vydáte po žluté trase, dojdete až na Praděd. Cestu na pátou nejvyšší horu v ČR je však vhodné absolvovat autobusem (z Karlovy Studánky na Ovčárnu) a poslední cca 4 km pěšky po asfaltové cestě, již lze zdolat i s kočárkem. Tip: Ubytovat se můžete v penzionu Vrbno pod Pradědem - malebném podhorském městě v bezprostřední blízkosti hory Praděd.

Dlouhé stráně

Nevšední podívanou taktéž nabízí známá přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně. Již nějaký ten pátek funguje spojení sedačkovou lanovkou z Koutů nad Desnou až pod Medvědí horu. Z ní to je do elektrárny co by kamenem dohodil (necelé 2 km – pěšky nebo kyvadlovou dopravou). Zájemci mohou absolvovat zajímavou exkurzi, milovníci lehkého adrenalinu pak zažít nejdelší koloběžkový sjezd v ČR – trasa vede až do Koutů nad Desnou. Tip: Chcete-li v Koutech pobýt déle, rezervujte si komfortní penzion v Loučné nad Desnou.

Rychlebské stezky

Pokud si nedokážete představit rodinnou dovolenou bez výletů na kolech, přijdete si na své v lokalitě Rychlebských stezek, kde se nachází trasy i pro děti a fyzicky méně zdatné cyklisty.

Naučná stezka Rejvíz – Mechové jezírko

Naučnou stezku Rejvíz najdete ve stejnojmenné národní přírodní rezervaci a dostanete se po ní až do středu největšího moravského rašeliniště. Dobrá zpráva je, že i Velké mechové jezírko můžete shlédnout s těmi nejmenšími – není problém se sem dostat i s kočárkem. Tip: Poblíž Rejvízu nabízí ubytování pro rodinu penziony ve Zlatých horách.

Tipy na další výlety v Jeseníkách

Množina atraktivních míst, které by měla rodina při pobytu v Jeseníkách absolvovat, samozřejmě může zahrnovat i mnohá další místa. Za pozornost stojí například lesní hřiště Háj víly z Ozdravy, Termály Losiny, Faunapark Lipová, Rešovské vodopády či africké muzeum Safari Holčovice a jelení farmu v Dětřichově. Ať už nakonec vyrazíte kamkoliv, vždy se vám může hodit cenově dostupné ubytování v penzionu na Penzion.cz.

Publikováno: 12. 05. 2022

Kategorie: Dovolená v ČR | Outdoor

Autor: Adam Rýdl