Období venkovních akcí začíná, na co nezapomenout při jejich organizaci?

Pozdní jaro je jako stvořené na procházky nebo první pobyty v přírodě, ale teplejší počasí značí také start parádních venkovních akcí. Na zahradě, na pronajaté louce nebo na venkovním prostranství se mohou uspořádat skvělé setkání s rodinou a přáteli u příležitosti narozenin, svátků nebo zásadních životních událostí. Na co se nesmí při organizování venkovní akce zapomenout? Kvalitní příprava zahrnuje víc než jen občerstvení.

„Mokrá“ varianta

Venkovní party je pro mnoho lidí synonymem pro gril a vychlazené pivo. Samozřejmě pro pár přátel takové aranžmá stačí, protože v případě deště se lze schovat do zahradního domku nebo do oblíbené garáže. Při pozvání více hostů se musí příprava zaměřit na pořízení vhodného přístřešku. Pro takzvanou „mokrou“ variantu je nejideálnější pronájem party stanů, kdy se nabízí zejména dva druhy – nůžkový nebo trubkový stan s ohledem na počet hostů a druh akce.

Až pro tři stovky sedících

Zatímco dva spojené nůžkové stany se hodí pro narozeninovou oslavu, velký trubkový je možné použít pro svatební veselí, protože pojme až tři sta sedících hostů. Ze stanu se může vytvořit zázemí při chladu nebo dešti, ale také pro restaurační posezení nebo jako zastřešený parket pro taneční zábavu. Půjčovna AZ rent navíc zajistí půjčení stanu včetně veškerého kotevního materiálu, vnitřního sezení, odpadkových košů nebo osvětlení. Pomůže rovněž se zajištěním servisu, což usnadní celou organizaci akce.


Gril i ohýnek

U událostí čítajících více než 30 hostů se vyplatí objednat občerstvení od cateringové společnosti, současně se nabízí možnost zapůjčení setu na rožnění selete nebo kýty, případně velkokapacitních grilů. Mimo stan se může připravit též oheň pro opékání tradičních buřtů, chleba a jablek, což jistě ocení nejmenší účastníci. Přestože teploty přes den stoupají k dvacítce, je dobré u těchto akcí počítat s teplými nápoji ve variantách alko i nealko, protože v noci mohou klesat teploty velmi nízko.  

Publikováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Relaxace

Autor: Lenka Hájková