Proč dovolená v Tatrách? Magická plesa a údolí, bobová dráha, chodník pod korunami stromů i wellness zážitky!

Kdo byl jednou ve Vysokých Tatrách, tak se sem rád vrací. Není divu. Snad nikdo neodolá dramatickým výhledům na nejmenší velehory světa. Na své si přijdou milovníci turistiky, cyklistiky, romantiky i wellness relaxace. Nejvyšší pohoří Slovenska a také Polska najdete západně od Kopského sedla a jižně tvoří hranici s Podtatranskou kotlinou. Celková rozloha hor je 341 kilometrů čtverečných a délka je 26 kilometrů. Nejvyšší horou je Gerlachovský štít tyčící se 2654,4 m n. m. Pokud vás upoutá dovolená v Tatrách, nenechte si ji ujít. Projdete se kolem majestátních štítů, údolí, ples a večer si dopřejete relax v typických hospůdkách.

Na Lomnický štít a k chatě pod Rysy

Patříte-li k vyznavačům zdravého adrenalinu, vydejte se lanovkou na Lomnický štít, odkud si užijete dechberoucí výhledy. Rodinná dovolená se Vysokých Tatrách vás zavede do Tricklandia ve Starém Smokovci. V domě optických iluzí se pobaví všechny generace stejně jako na bobové dráze Tatrabob v Tatranské Lomnici. Velmi působivý je vlet na chodník korunami stromů do Bachledovej doliny. Jen si představte, že budete na 32 metrů vysoké věži, kterou objímá 67 metrů dlouhý tobogán. Kroky turistů vedou také k chatě pod Rysy ležící v nadmořské výšce 2250 m n. m. Jen pamatujte, že je tento výstup velmi náročný a trvá až 8 hodin!

Na Štrbské pleso i do muzeí

I kdyby jste měli ve Vysokých Tatrách zařízený wellness pobyt, neužívejte si jen relaxačních aktivit. Navštivte Muzeum TANAPU a Ski Múzeum Tatranská Lomnica. Ozubnicovým vlakem se dostanete na Štrbské pleso, od něj se vydejte k vodopádu Skok. Nesmíte zapomenout na výlet do botanické zahrady v Tatranské Lomnici, relaxaci v AquaCity Poprad a třešničkou na dortu je prohlídka Belianské jeskyně. Realizované s finančnou podporou Ministertva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Publikováno: 05. 07. 2022

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl