Příjemné chvíle v Liberci a okolí

Liberec, páté největší město v ČR, je jedním z míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Není to jen celá řada pamětihodností, ale i přírodní krásy v přilehlém okolí, které lákají k turisty z celé republiky. Pokud jste ještě do stotisícového Liberce nezavítali a toužíte po pohodové dovolené s rodinou, neváhejte ani minutu. Pojďme se spolu podívat na nejatraktivnější lákadla, která se v Liberci a jeho okolí nachází. Dost možná vám pomohou v rozhodování, zda se do Severních Čech vydat, či nikoliv.

Místa, která stojí za vidění

Jednou z nejvýznamnějších památek je liberecký zámek, který rozhodně stojí za vidění. Hned vedle něj najdete zříceninu hradu Hamrštejn, jejíž návštěvu ocení hlavně děti. Velkým lákadlem jsou také Valdštejnské domky ve Větrné ulici, které pochází ze 17.st. a Liebegův zámeček, bývalé novorenesanční sídlo rodiny Liebiegů. Chcete-li během toulek načerpat nové vědomosti, neměli byste minout Oblastní galerii. Tím samozřejmě výčet pamětihodností a zajímavých míst nekončí. Liberec je prošpikován celou řadou dobových staveb, z nichž je většina po rekonstrukci. Za zmínku stojí Divadlo F.X.Šaldy, městské lázně, stará budova spořitelny či tzv. Appeltův dům na Sokolovském náměstí. Najde se však i něco pro milovníky církevních staveb, kterých je v Liberci požehnaně. Vyrazíte-li do Liberce v zimě, nezapomeňte si doma lyže. Lužické hory jsou, co by kamenem dohodil a upravené sjezdovky stojí za to vyzkoušet.

Útulné ubytování u Wolfů

Pokud vás malá ochutnávka zajímavých míst navnadila natolik, že jste se do Liberce rozhodli vyrazit, jistě se vám bude hodit tip na komfortní a cenově přijatelné ubytování. Doporučit lze zejména tříhvězdičkový Penzion u Wolfů, který najdete v přilehlé Chrastavě. Ubytování ocení hlavně nekuřáci a lidé, kteří hledají více, než jen místo, kde mohou přespat. Penzion vlastní rozlehlou zahradu, na které najdete minigolf, ruské kuželky, petangue, ale také dětské hřiště. Budete-li chtít, můžete si zde pogrilovat. Vzhledem k tomu, že ne každý má chuť na každodenní výlety a je penzion ideálním místem, kde se nebudete nudit. Na okraji pozemku navíc protéká řeka, která nabízí možnost rekreačního rybaření. Milovníci golfu zaplesají nad čtyřmi nedalekými hřišti (Ypsilon, Ještěd, Grabštejn a Golf Liberec) a příznivci turistiky zase turistické a cykloturistické stezky. V okolí se nachází i ZOO, aquapark, botanická zahrada a zámek Frýdlant. Ubytování Chrastava patří k tomu nejlepšímu, co lze v okolí Liberce najít a dovolenou si zde užijete plnými doušky.

Publikováno: 31. 05. 2012 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Adam Rýdl

Tagy: Chrastava | golf liberec | Liberec | penzion u wolfů | ubytování chrastava | ubytování Liberec | ubytování v Liberci