Letní dovolená v Krkonoších: Užijete si ji ve dvou i s dětmi!

Léto se blíží mílovými kroky, pandemie koronaviru ustupuje a začíná se rozvolňovat. Pro milovníky dovolených to neznamená nic jiného, než že se letos nebude trčet doma. Pokud vás neláká zahraničí, například kvůli nezbytné administrativy související s prokazováním bezinfekčnosti, vsaďte na Česko. Správnou volbou pro páry i rodiny s dětmi je dovolená k Krkonoších. Tipy na nejkrásnější místa a skvělé atrakce najdete v tomto článku.

Kam v Krkonoších s dětmi?

Krkonoše nabízí nespočet příležitostí, jak zabít nudu, poznat nová místa a odnést si s sebou netušené zážitky. V rámci Harrachova navštivte Mumlavské vodopády, ke kterým se dostanete po Naučné stezce Liška. Dominantou však zůstává Čertova hora, pod níž se nachází Dětský park. No a pokud se lanovkou vydáte na její vrchol, naskytne se vám čarokrásný výhled a dětem možnost vyblbnutí se na největším nafukovacím hřišti v České republice. Další atraktivní zastávkou může být Špindlerův mlýn. Nachází se v něm naučná stezka, dětské hřiště a další společně s Krakonošovým paloučkem pak na vrcholu Medvědíně. Nechybí bobová dráha, Yellow point, kde si lze např. zapůjčit koloběžky a v neposlední řadě aquapark a Muzeum Lega. Výčet atrakcí pro děti je samozřejmě mnohem delší. Za zmínku stojí Monkey Park v Peci pod Sněžkou, Stezka korunami stromů Krkonoše v Jánských lázních, vodní hřiště Baldův svět v Mladých Bukách či Pohádková cesta Malou Úpou. Nutno podotknout, že se vždy pobaví i rodiče – návrat do dětských let je v případě krkonošských atrakcí naprosto famózní.

Dovolená jako stvořená pro dva

Pokud děti nemáte nebo je hodláte nechat na prázdninách u babičky, užijete si pobyt v Krkonoších i jinak. Můžete zdolat některou z mnoha vyhlášených turistických tras – třeba na Sněžku a do Obřího dolu, k prameni Labe, po panoramatické Cestě česko-polského přátelství, k Labské přehradě nebo třeba na obhlídku Sněžné jámy. Tak a teď už si jen stačí sehnat vhodné ubytování v Krkonoších a vyrazit! Co třeba ubytování ve Špindlerově mlýně? Jako dobrá volba se jeví například tento tříhvězdičkový Pension Silva.

Příhodné ubytování vždy seženete výhodně na Hotel.cz.

 

Publikováno: 29. 05. 2021

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Adam Rýdl