Kam na Jižní Moravě?

jižní moravaKam na dovolenou? A co třeba na jižní Moravu, která nabízí pestrou směsici přírodních krás, historických pamětihodností a kultury? Prozradíme vám, která místa byste během návštěvy rozhodně neměli minout a v neposlední řadě také tip na neodolatelné slevy pobytů na jižní Moravě.

Poznejte jihomoravskou metropoli

V samotném centru jižní Moravy stojí Brno. Jihomoravská metropole představuje perfektní strategický bod, ze kterého se můžete „odpíchnout“ na výlety do okolí. Nicméně i samotné Brno samozřejmě stojí za bližší prozkoumání. Milovníci historické architektury by neměli minout Vilu Tugendhat – funkcionalistický skvost, který navrhl německý architekt Ludwig Mies van der Rohe. Vila dala základy světové moderní architektury a právem byla zapsána mezi památky UNESCO. Sekunduje jí Lednicko-valtický areál aneb Zahrada Evropy.

Nádherná příroda

Milovníci přírody zřejmě zamíří do Moravského krasu, kde se nachází více než tisíc jeskyní a samozřejmě i známá propast Macocha. K místům jako stvořeným pro procházky patří také Národní park Podyjí a svébytné Slovácko.

Toulky vinařskou krajinou

Tím ovšem výčet jihomoravského bohatství nekončí. Vaše dovolená by nemohla být úplná bez skleničky dobrého vína. Respektive bez toulek po vinařských zajímavostech jako je Salon vín České republiky, vinice Šobes v Národním parku Podyjí či vinařská expozice na zámku v Mikulově.

A co děti? Mají si kde hrát?

Na jižní Moravě si přijde na své opravdu každý. Dokonce i rodiny s dětmi, které mohou prozkoumávat pohádkové podzemí ve Znojmě, navštívit brněnskou ZOO či se vydat do chvalovického Prehistoric parku nebo vyškovského DinoParku. A nezapomeňte ani na legendární Westernové městečko v Boskovicích.

Dopřejte si luxusní pobyt s obrovskou slevou

Nezbývá, než přidat slíbený tip na slevy pobytů na Jižní Moravě. Poohlédněte se po nich na slevovém portálu NewGo.cz – najdete zde opravdu pestrou nabídku voucherů na slevy přesahující i 50 %. Stačí si vybrat a můžete vyrazit!