3 hlavní důvody, proč si pronajmout chatu či chalupu

Kde Češi tráví dovolenou nejraději? I když to vypadá, že jsme si zvykli na prostředí hotelů a penzionů, stále je v kurzu pronájem chata chalupa. Ubytování tohoto charakteru je populární i přesto, že se provozovatelé hotelů usilovně snaží a sbírají za komfort jednou hvězdičku za druhou. Proč byste měli zvážit pobyt na chatě či chalupě právě vy?

1.) Klid a mír uprostřed přírody

Hotel vám sice nabídne luxusní prostředí, ale nikdy tolik soukromí jako pronájem chata chalupa. V dnešní době je klid vzácnou komoditou a není divu, že si za něj rádi připlatíme. Navíc – některé chaty svým vybavením za luxusními hotely nijak nezaostávají. Mnohem žádanější jsou ovšem ty, ze kterých přímo dýchá duch dob dávno minulých. Představte si, že slyšíte pouze šumění lesa a hučení blízkého potoku… Čas se najednou zastaví a vaše mysl se přiblíží k nirváně. Ráno vstanete v perfektní náladě, po vydatné snídani vyrazíte na procházku a večer zatopíte v krbu, aby vašim nejbližším nebyla zima. Pro nenapravitelné romantiky jsou chaty a chalupy místem, kam se vždy rádi vrátí.

2.) Spousta zábavy

Na chalupě se nudit nebudete, to vám garantujeme. Většina objektů se nachází v blízkosti turistických atrakcí a různých kulturních památek. Můžete si s sebou vzít i kolo a další sportovní pomůcky, se kterými si užijete spoustu zábavy. A až vás budou bolet nohy, zažehnete gril nebo ohniště a dopřejete si nevšední gurmánský zážitek.

3.) Cenově dostupná dovolená

Pronájem chata chalupa není drahá záležitost, i když se to v případě některých nabídek na první pohled jeví jinak. Větší objekty jsou určeny pro více osob, takže se stačí domluvit s přáteli a vyrazit na společnou dovolenou. I bez kalkulačky snadno spočítáte, že vás pronájem vyjde mnohem levněji než v hotelu. Zároveň ušetříte i na jídle, protože nebudete odkázání na restauraci. Ve finále ušetříte třeba i několik tisíc korun, které se vám budou hodit během výletů po okolí.

Publikováno: 06. 03. 2016 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR | Uncategorized

Autor: Adam Rýdl

Tagy: dovolená v krkonoších | ubytování na sjezdovce | pronájem chalupy | pronjem chaty