Dovolená u Mrtvého moře: Prospěje vašemu zdraví!

Oblast Mrtvého moře patří k vyhledávaným dovolenkovým destinacím, a to především z relaxačních a léčebných důvodů. Mrtvé moře (v hebrejské bibli zvané jako Slané moře) je bezodtoké slané jezero rozkládající se mezi Izraelem, Západním břehem Jordánu a Jordánem. V Guinessově knize rekordů si drží dvě zajímavá prvenství – jde o nejníže položené odkryté místo a zároveň nejníže položené slané jezero na světě. Salinita dosahuje 33,7 %, což jezero katapultuje mezi nejslanější vodní plochy vůbec.
Přestože Mrtvé moře nenabízí podmínky vhodné pro život vodních organismů, představuje ideální prostředí pro relaxaci a ozdravné pobyty. Voda je tak hustá, že se udržíte na hladině bez jakéhokoliv úsilí. Jednoduše se necháte nadnášet a užíváte si pohodu.

Proč je koupání v Mrtvém moři zdravé?

Vysoká koncentrace minerálů působí blahodárně při léčbě kožních nemocí a léčbě zdravotních problémů všeho druhu. Mrtvé moře pravidelně navštěvují lidé s revmatickými, respiračními a artritickými onemocněními. Voda je bohatá na soli hořčíku, draslíku, bromu, vápníku a dalších prvků. K tomu si připočtěte působení zdravého vzduchu a jedinečného černého bahna.

Objevte starobylé památky v blízkém okolí

Léčebné pobyty u Mrtvého moře jsou zajímavé také z jiného důvodu. Na své si přijdou i milovníci starověkých památek. Za zmínku stojí návštěva pouštní pevnosti Masada nebo Kumrán, kde byly v roce 1947 objeveny jeskyně s nejstaršími biblickými rukopisy. V okolí Mrtvého moře je krásné počasí téměř po celý rok. Slunce zde hřeje 330 dní v roce a průměrná teplota dosahuje 25°C. Pobřeží lemují vyhlášené lázně, ve kterých si přijde na své běžná i velmi náročná klientela. K nejznámějším letoviskům patří tradiční Ein Bokek a Neve Zohar.

Do Izraele s cestovkou Kareta Tour

Pokud vás dovolená v duchu relaxace a blahodárného účinku na zdraví zaujala, obraťte se na renomovanou cestovní kancelář Kareta Tour. V nabídce najdete pobytové a poznávací zájezdy do Svaté země (Izrael). Více na www.karetatour.cz.