Nejlepší destinace na dovolenou pro rok 2020

Renomovaný cestovatelský průvodce Lonely Planet každoročně přináší přehledy TOP destinací na dovolenou. Inspirovali jsme se jím, a navíc přidali pár vlastních. Pokud máte cestování v krvi, ale trpíte nedostatkem vlastní invence, budou se vám následující tipy hodit. Nelepší destinace na dovolenou pro rok 2020 stojí vážně za to!

Bhútán

Hledáte-li malý kousek pozemského ráje s minimálním dopadem na místní komunitu, vydejte se do Bhútánu. Překousnete-li vysoký poplatek za vstup do země a mnohé další poplatky, odměnou vám bude pohled na jedinečné prostředí protkané buddhistickou atmosférou. Návštěva jediného státu s negativní uhlíkovou stopou vážně stojí za to.

Anglie

Máme ji na dosah ruky, ale příliš se do ní nehrneme. Přitom jde o místo, které umožňuje prožití romantické dovolené v prostředí typického přímořského venkova. A právě tento typ dovolené bude v následujícím roce velmi trendy. Dopřejte si klasické fish and chips, projděte se o úžasných plážích a nasajte pohodovou atmosféru!

Turecko

Dovolená v Turecku je cenově dostupná, a přitom velmi atraktivní. Kromě ikonického Istanbulu stojí za návštěvu Pamukkale – oblast tektonického zlomu a jedna z nejstarších tureckých turistických atrakcí, pobřežní město Antalya (třetí nejnavštěvovanější na světě) a čarokrásný Izmir s věží Clock Tower a hradní zříceninou Mount Kadifekale.

Řecko

Stálici v českém žebříčku je i dovolená v Řecku. Možností, kam se během ní „upíchnout“ a nasát atmosféru starověké civilizace, jež byla kolébkou moderní společnosti, je nespočet. K „must see“ patří Atény, rodiště olympijských bohů ostrov Kréta, romantické Santorini... Mohli bychom pokračovat, ale seznam krásných míst v Řecku je nekonečný. Krok vedle snad ani udělat nejde.

Severní Makedonie

S novým názvem nabízí svěží příležitosti pro turisty. V Severní Makedonii si užijete nevšední gurmánské zážitky, výlety za starověkými památkami i toulky nedotčenou přírodou. A pozor – díky nově zavedenému leteckému spojení jsou nyní mnohem dostupnější jezero Ohrid (najdete na seznamu UNESCO) a dálková trasa High Scradus Trail dlouhá 495 km (spojnice nejkrásnějších horských vrcholů).

Publikováno: 11. 12. 2019

Kategorie: Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl

Tagy: mauricius dovolená