Nejlepší adrenalinové zážitky, na které nikdy nezapomenete

interier-moderniho-tanku-jizda-tankem-tankodromMilujete ten pocit, když vám začne v žilách kolovat adrenalin? Toužíte po nevšedních zážitcích, které si budete rádi připomínat? V tom případě se pohodlně usaďte. Představíme vám zážitkové dárky, které patří k těm nejoblíbenějším.

Jízda tankem/obrněným transportérem

Pro milovníky velkých strojů, které si hravě poradí s jakoukoliv překážkou, je jízda tankem povinnost. Nedaleko Prahy je tankodrom, který je pro jízdu v těžkých bojových vozidlech jako stvořený. Můžete si vybrat mezi vyprošťovacím tankem VT55 a obrněným vozidlem BVP, přičemž v tanku zastanete pozici řidiče. Jízda v obrněném transportéru je o něco levnější, protože se do něj vleze více lidí. Obrněný transportér řídí profesionální řidič, který se postará o to, abyste si jízdu pořádně užili. jizda-v-obrnenem-transporteru Jen si to představte. Stanete se řidičem tanku a po krátké instruktáži (dozvíte se např. jak řídit tank, zásady bezpečnosti apod.) vyrazíte na tankodrom. Budete zdolávat bahnité kopce a bavit se tak, jako ještě nikdy. Tank VT55 disponuje úctyhodným výkonem 580 koňských sil a za 100 km jízdy s gustem spolyká až 1000 l paliva. Váží 35 tun a na délku měří 7 metrů. Není to žádný drobeček... Ať už se rozhodnete pro tank nebo obrněný transportér, odejdete s úsměvem od ucha k uchu. Jízda tankem/obrněným transportérem je zážitek, na který se nezapomíná!

Simulátor volného pádu (větrný tunel)

Co se může vyrovnat jízdě v těžkých strojích po tankodromu? Co takhle simulátor volného pádu, díky kterému se budete vznášet ve větrném tunelu jako pták. Simulátor má podobu jakési roury (proto se označuje tunel), ve kterém proudí vzduch rychlostí 270 km/hod. Postará se o to, abyste zažili pocity srovnatelné s volným pádem z letadla, ale mnohem bezpečněji (a levněji). vetrny-tunel-volny-padVětrný tunel (správně vertikální aerodynamický tunel) je naprosto bezpečný. Předtím, než si navlečete speciální oblek, se dostanete odbornou instruktáž. Let lze navíc kdykoliv přerušit pomocí domluveného signálu. Jeden let trvá 3 minuty a absolvujete ho sami (skupinové lety jsou možné jen v případě předchozích zkušeností – větší počet osob by se mohl v tunelu potlouct). Doba letu je srovnatelná se třemi seskoky z letadla z výšky 4000 m. Tunel má šířku 4,3 m a výšku 12 m a nachází se pouze v Praze Letňanech.