Elektrokoloběžka jako nejlepší dopravní prostředek? Proč si ji okamžitě pořídit?

Časy se mění a elektrokoloběžky jakbysmet. Není tomu dávno, kdy na ně většina lidí pohlížela spíše jako na výstřelek pro geeky a nadšence do netradičních způsobů dopravy. Dojezd ani výkon nebyly valné, ceny naopak vysoké… jenomže to se změnilo a z elektrické koloběžky se stal fenomén. Proč byste si ji měli pořídit i vy?

Ve městě lepší než auto nebo MHD

Tedy ne za všech okolností – na elektrokoloběžce nepřepravíte celou rodinu a nemůžete ji osedlat, když venku prší. Jinak se však jeví jako vynikající alternativa pro každého, kdo se nechce trmácet přeplněnými ulicemi a ztrácet drahocenný čas popojížděním v koloně.

Ultra levný způsob dopravy

Elektrokoloběžka je velmi úsporná, což se v současné době vskutku počítá. Ceny pohonných hmot raketově vyletěly vzhůru a momentálně nic nenasvědčuje tomu, že by se měly vrátit na původní hodnoty. Kdo se chce po městě či mimo něj přepravovat opravdu levně, nebude investice do elektrické koloběžky litovat.

Extrémní dojezdová vzdálenost

Pokud jste se elektrické koloběžce vyhýbali z důvodu obavy z krátké dojezdu, poohlédněte se po některém ze špičkových modelů – například Dualtron Achilleus 60v35ah LG urazí na jedno nabití až 120 km, takže je více než jasné, že budete více jezdit než nabíjet. Samotné nabíjení mimochodem může trvat jen 4 hodiny – stačí použít rychlonabíječku a další nabíječku.

Do města i do terénu

Na elektrické koloběžce se budete cítit jako ryba ve vodě v městském prostředí i v lehčím terénu. Opět si stačí správně vybrat. Zmíněný model Dualtron Achilleus k jízdě mimo silnici doslova vybízí – disponuje dvěma výkonnými motory, širokými 11palcovými pneumatikami s technologií „never flat“ a komfortní nášlapnou plochou. Jízda na nerovnostech je díky tomu plynulá a pohodlná. Nejen model Dualtron Achilleus, ale také další „nabušené“ elektrické koloběžky seženete ve specializovaném e-shopu Unicooltech.

Publikováno: 23. 07. 2022

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Zábava a volný čas

Autor: Adam Rýdl