3 destinace, které by měl navštívit každý milovník Itálie

Obsah článku:
  1. Kalábrie
  2. Gargano
  3. Veneto
Pokud se vám při představě dovolené v Itálii podlamují kolena, protože tuto zemi zkrátka milujete, pravděpodobně jste již následující lokality navštívili. A možná taky ne, protože jste se do jihoevropského státu zamilovali teprve nedávno a znáte jen Bibione. Napravte to a vydejte se v dohledné době také jinam. Tyto místa vás dokonale uhranou!

Kalábrie

Preferujete poklidnou dovolenou v malebném přímořském prostředí? Právě taková je Kalábrie – převážně zemědělská oblast zaujímající jihozápadní část Apeninského poloostrova. Nachází se zde mohutné masivy zvané Kalábrijské Apeniny a není zde takřka žádný průmysl. Pro turisty to znamená jediné – božský klid. K lákadlům patří smaragdově průzračná voda (jedna z nejčistších v Evropě) a spousta historických pamětihodností. Během svého putování byste rozhodně neměli minout půvabné město Praia a Mare a Tortoru. Na své si přijdou příznivci rekreační cyklistiky a dobrodružných výprav – lodí se lze dostat do blízkosti zdejších proslulých jeskyní. Za nejoblíbenější oblast je však považováno Kalábrie Capo Vaticano.

Gargano

Toužíte po pohádkovém zážitku? Vydejte se do oblasti Gargano a užijte si doslova pohádkové prostředí. Část přírody zde zůstala téměř nedotčena, což v kombinaci s teplým počasím, středomořským klima a osvěžující koupelí v křišťálově čistém moři vyvolá pocity blížící se nirváně. Gargano je plné zátok, vápencových stěn padajících do moře, ale také jiných zajímavostí. Za pozornost stojí například Pizzomuno neboli Vrchol světa na pláži Vieste Gargano. A samozřejmě malé ostrovy, unikátní národní park Foresta Umbra či poutní chrám Padre Pio ve městě Monte Sant Angelo.

Veneto

Benátsko (italsky Veneto) leží v severovýchodní oblasti severoitalské nížiny – od dolního toku řeky Pád až po okraj Benátských Alp. Ze západu je ohraničeno známým jezerem lago di Garda a údolím řeky Minci. Z východní strany ho lemuje Jaderské moře s mnoha dlouhými písečnými plážemi. Středobodem jsou jedinečné Benátky – město postavené na 118 ostrovech. Až ikonické místo navštívíte, pochopíte, proč patří k nejkrásnějším na světě. Ale nezapomeňte ani na další atraktivní města jako Padov, Vincenza a Verona.

Publikováno: 13. 09. 2018

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl

Tagy: benátky | gargano | kalábrie | nejlepší místa v itálii | veneto