Last minute - dovolená, která nenaruší váš rodinný rozpočet

Přemýšlíte nad tím, kam se letos podíváte na dovolenou, ale brzdí vás rodinný rozpočet? Nezapomenutelné chvíle, na některé z oblíbených pláží, však můžete a zažít i bez toho, ani byste na dovolenou půl roku šetřili či si brali úvěr. Cestou k dovolené vašich snů může být sousloví last minute, které se ve spojitosti se zájezdy stalo velmi frekventovaným. Pojďme se spolu podívat na to, co to vlastně dovolená na poslední chvíle je a co od ni můžete čekat. Dost možná si na nějaké last minute zajedete/zaletíte letos i vy.

Last minute – dovolená na poslední chvíli

Last minute je skutečně dovolenou takříkajíc na poslední chvíli. Jedná se o dovolenou, jejíž pořizovací cena je mnohem nižší, než jako v případě klasické dovolené. Cestovní kanceláře totiž vyhlašují last minute na posledních několik neobsazených míst a to většinou jen několik dní před termínem dovolené. Na last minute si tak mohou odskočit pouze osoby, které nemají problém, vzít si volno téměř ze dne na den. Pokud vám na termínu dovolené nesejde, neváhejte a last minute využijte. Ušetříte tak několik tisíc, případně desítek tisíc korun.

Všude dobře, ale kde nejlépe

Rozhodli jste se, že tento rok ušetříte, ale nejste si jistí, zda je pro vás lepší Chorvatsko, Itálie, Španělsko či něco exotičtějšího? Poměrně zajímavou volbou jsou také severoafrické země, jako je Tunisko či Egypt. Díky last minute jsou cenově dostupné a to i v případě, že na ně vezmete celou rodinu. Mezi nejčastěji navštěvované země však patří právě Chorvatsko, kde se spousta Čechů cítí jako doma. Díky tomu, že ušetříte za dovolenou, si budete moct dovolit koupit plnou penzi, lépe řešené ubytování či investovat peníze mnohem lepším způsobem. Dovolenou na poslední chvíli si však užijete stejně, jako kteroukoliv běžnou dovolenou.

Publikováno: 29. 04. 2012 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Last minute | Relaxace

Autor: Adam Rýdl

Tagy: dovolená na poslední chvíli | last minute | last minute chorvatsko | last minute egypt | last minute tunis